Sony kończy produkcję PlayStation 3

Po ponad dziesięciu latach nadchodzi koniec pewnej epoki. Oto bowiem Sony zapowiedziało, że niedługo zakończona zostanie produkcja PlayStation 3 w Japonii. Biorąc pod uwagę, że jest to ich najaktywniejszy rynek, a sama konsola ma już ponad 10 lat, można wnioskować, że PS3 z półek sklepowych zacznie znikać na całym świecie.

Premierowy model PlayStation 3

Premierowy model PlayStation 3

Czas więc na małą historię konsoli – PlayStation 3 pojawiło się w Japonii 11 listopada 2006 roku, a do Europy zawitało 23 marca 2007 roku. Początkowo przegrywało rywalizację w siódmej generacji konsol ze znacznie lepiej przyjętym Xboksem 360 (ciekawy obrót spraw obecnie mamy, co nie?), jednak gdy na rynek weszła wersja Slim to nagle sytuacja zaczęła się diametralnie zmieniać. Powodów tutaj było kilka, na czele z bazą wybitnych gier na wyłączność (seria Uncharted, The Last of Us, Heavy Rain, Little Big Planet) i świetnymi pozycjami w PlayStation Plus (co niestety zanikło, gdy na rynku pojawiło się PlayStation 4).

Odświeżona wersja PlayStation 3

Odświeżona wersja PlayStation 3

Co sądzicie o takiej decyzji Sony? Wydaje mi się, że nie jest to jakaś duża strata dla rynku. Szkoda, że konsola odchodzi, ale na pewno nie odejdzie w niepamięć. Konsola wciąż jest grywalna, baza gier jest bardzo szeroka i wiele produkcji się jeszcze nie zdążyło zestarzeć, ale na pewno zrobi dobrze dla rynku, gdy co raz więcej osób będzie sięgało po obecną generację, szczególnie gdy można powiedzieć, że weszliśmy w generację 8.5 (PlayStation 4 Pro, niedługo Project Scorpio).

 

 

Źródło: eurogamer

Podziel się ze znajomymi: