Sony nie zwalnia tempa – Lollipop dla kolejnych urządzeń

Sony nie tak dawno zapowiedziało, że pomimo wdrażania do produkcji coraz to nowszych modeli z linii Xperia (niedługo premiera Z5) nie zapomina o starszych konstrukcjach i ich użytkownikach. Wraz z nadejściem Androida 5.0, ogłoszony został plan aktualizacji Androida dla większości telefonów z popularnej serii Xperia. Na początku większość klientów Sony sądziła, że producent nie spełni danych obietnic. Teraz już jednak wiadomo, że Sony podeszło do tematu na serio i bardzo profesjonalnie.

20150908_sony_xperia_lollipop_006

Po niedawnej aktualizacji do Androida 5.0, przyszedł czas na kolejną, tym razem 5.1.1. W pierwszej kolejności nowy system trafił na modele Xperia Z3 oraz Z2. Teraz dostali go posiadacze Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z Wi-Fi oraz Xperia Tablet Z LTE. Aktualizacja oznaczona została jako 10.7.A.0.222. Oryginalne pliki FTF możecie pobrać tutaj.

Niestety, z dostępnych informacji wynika, iż producent nie w pełni załatał w niej lukę bezpieczeństwa Stagefright. Jest to dosyć nieoczekiwane, ale jednocześnie nie powinniście dyskwalifikować tego oprogramowania, nadal niesie ono ze sobą wiele usprawnień i poprawek zabezpieczeń, które z pewnością docenicie.

Z najnowszych doniesień wynika, że Androida 5.1.1 otrzymała dzisiaj również Xperia T2 Ultra LTE. Sony, po zakończeniu tej fazy, już zapowiedziało wdrożenie najnowszego, jeszcze nieukończonego Androida 6.0 Marshmallow dla tych samych telefonów, które teraz dostały Lollipopa.

[su_carousel source=”media: 9017,9020,9019,9018″ limit=”100″ link=”image” width=”800″ height=”440″ items=”2″ scroll=”2″ title=”no”]

(kliknij, aby powiększyć)

Źródło: XPERIA blog
fot.: Sony Mobile, XPERIA blog

Podziel się ze znajomymi: