Sony Xperia Z5 – zapowiada się potężna specyfikacja

Dosłownie kilkanaście dni temu Sony wypuściło na rynek odświeżony model telefonu Xperia Z3, nazwany w Japonii Z4, a w pozostałych krajach, w tym w Polsce, Z3+, a już mamy nowe przecieki na temat kolejnego flagowca. Xperia Z5, bo tak prawdopodobnie będzie się on nazywać, zapowiada się naprawdę wyśmienicie.

sony-xperia-z5
Zgodnie z przeciekami nowy smartphone może ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku, a dokładnie w czwartym jego kwartale, pod warunkiem, że Snapdragon 820 od Qualcomm będzie do tego czasu gotowy, gdyż to właśnie ten procesor ma być sercem nowej Xperii. Chip będzie mieć do dyspozycji aż 4 GB pamięci RAM. Kolejnym niemal pewnym elementem w tej klasie urządzeń jest wyświetlacz, ten ma charakteryzować się przekątną 5.2 cala o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, co nikogo już nie powinno dziwić. Jak przystało na tę linię urządzeń japońskiego producenta, Z5 dysponować ma niesamowitym aparatem o rozdzielczości matrycy Exmor RS IMX230 wynoszącej aż 21 Mpix, zdolnej rejestrować wideo 4K. To, co może miło zaskoczyć, to bateria tego urządzenia, ma ona mieć pojemność aż 4500 mAh, co powinno dać więcej niż przyzwoity czas pracy na jednym ładowaniu. Na koniec wypada wspomnieć także o dostępności złącza USB „Typ-C”.

Więcej szczegółów oraz konkretnych informacji powinniśmy poznać w okolicy września, wtedy to Sony powinno oficjalnie zapowiedzieć smartfon Xperia Z5.

 

Źródło, fot.: phoneArena

Podziel się ze znajomymi: