Specyfikacja LG G4 S – wersja "mini" flagowego modelu

Do sieci trafiły właśnie wyniki testów z benchmarka GFXBench wersji „mini” LG G4, czyli G4 S. Dzięki temu mamy okazję poznać specyfikację tego urządzenia.

Jak powszechnie wiadomo, mniejsza wersja flagowego modelu zapowiadana była jako telefon z segmentu high-end, lecz jak się niestety okazało, Koreańczycy nie poszli tą samą drogą, jak np. Sony w modelach Xperia Z3 oraz Z3 Compact, które posiadają te same podzespoły. W przypadku LG podobieństwa między G4 a G4 S kończą się tylko na wyglądzie, ponieważ specyfikacja „eski” jest wyraźnie gorsza.

lg-g4s-spec

Smartfon zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 5.2 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 px, co wcale nie czyni go takim znowu „mini”. Sercem urządzenia jest 64-bitowy 8-rdzeniowy procesor  Qualcomm Snapdragon 615, współpracujący z 2GB pamięci RAM oraz grafiką Adreno 405. Tylny aparat to konstrukcja 8 megapikselowa, natomiast frontowy ma rozdzielczość 5 Mpx. Na razie nie są znane pozostałe elementy urządzenia, takie jak np. bateria czy wbudowana pamięć na dane, chociaż w sieci krążą plotki jakoby tej ostatniej miało być zaledwie 8 GB.

Na razie nie wiadomo, w jakich opcjach i w jakiej cenie będzie dostępny LG G4 S, lecz więcej konkretów poznamy wkrótce – już w przyszłym miesiącu koreański producent powinien ujawnić kolejną porcję szczegółowych informacji.

 

Źródło, fot.: phonearena, GFXBench

Podziel się ze znajomymi: