Specyfikacja nowego telefonu od HTC – One E9+ nadchodzi

Premiera HTC One M9 już za nami i minęło od niej kawałek czasu, a Tajwańczycy jakoby po cichu wprowadzili na swojej stronie model One E9+, który to zarazem jest podobny, ale jednocześnie różny od starszego brata.

HTC-One-E9Plus

Pod względem designu E9+ prezentuje się następująco. Telefon posiada aluminiowe body podobnie jak M9, lecz jego tył wydaje się być wykonany z jakiegoś rodzaju tworzywa sztucznego. Tam również znajdziemy wystającą soczewkę aparatu z diodą LED.

Od frontu naszym oczom ukazuje się 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 px, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 534 ppi. Pod maską urządzenia pracuje jego serce, w tym przypadku stanowi je 64-bitowy procesor MediaTek MT6795M, jednostka taktowana 2 GHz na każdym z 8 rdzeni. Zastosowanie tego chipu może martwić, gdyż istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że telefon dostępny będzie tylko w Chinach, lecz plotki głoszą, iż na rynku międzynarodowym pojawi się wersja ze Snapdragonem 810.

htc-one-E9-Plus-2Dalsza specyfikacja smartfona wygląda następująco: mamy do dyspozycji 2 GB pamięci RAM, chociaż te informacje nie są spójne z marketingowymi przesłankami i może to być nawet 3 GB, na tyle jak już wspominaliśmy znajduje się aparat o rozdzielczości 20 MP, z przodu są to 4 MP, lecz wykonane w technologi UltraPixel. Telefon posiada dwa sloty na karty SIM, 16 GB wbudowanej pamięci z możliwością jej rozszerzenia kartą pamięci microSD, pojemność baterii wynosi 2800 mAh, całość natominast działa pod kotrolą systemu Androdi 5.0 z nakładką HTC Sense.

Cena, ani dokładna data premiery HTC One E9+ nie są póki co znane, mogą one jednak zostać ujawnione 8 kwietnia na konferencji HTC w Pekinie, gdzie zostanie zaprezentowany również HTC One M9+.

 

Źródło, fot.: vr-zone

Podziel się ze znajomymi: