StarCraft Remastered oficjalnie zapowiedziany przez Blizzard

Dokładnie 6938 dni temu, czyli 28 marca 1998 roku, swoją premierę miał StarCraft. Dziś ta gra jest wręcz legendą gatunku RTS, doczekała się także kontynuacji w postaci StarCrafta II.
Dzisiaj, po 19 latach od debiutu serii na rynku, Blizzard oficjalnie zapowiedział odświeżoną wersję pierwszego tytułu (wraz z dodatkiem Brood War). Przed Wami StarCraft Remastered.

Największe zmiany dotknęły oczywiście grafiki oraz dźwięku. W obu tych aspektach ma nastąpić znacząca poprawa. Jeśli chodzi o stronę graficzną, to zremasterowane zostały wszystkie tekstury i modele budowli, jednostek i środowisk, dodane zostało wsparcie dla wysokich rozdzielczości – w tym dla 4K. Jakość soundtracku oraz dźwięków gry również ma być znacznie wyższa.
Co najważniejsze, sam gameplay został niemalże nietknięty, co z pewnością ułatwi powrót do tytułu graczom, którzy mieli kontakt z jego pierwowzorem.

Kolejne ulepszenia to przerywniki w lepszej jakości, zapisywanie postępów gry w chmurze, własne mapy, powtórki. Co istotne, dodane zostało kilka nowych języków gry, w tym polski.
StarCraft Remastered trafi na PC i Maca w lecie tego roku, niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi. Cena również pozostaje zagadką. Wśród komentujących zdania są podzielone – jedni chwalą studio za podjęcie się przerobienia gry, inni nie widzą sensu takiego zabiegu, twierdząc, że przeprowadzone zmiany są jedynie kosmetyczne. Może jednak o to Blizzardowi chodziło?
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

Źródło, fot.: StarCraft

Podziel się ze znajomymi: