Studio Obsidian chce stworzyć nowego Fallouta

Długo wyczekiwany Fallout 4 premierę miał rok temu, więc Bethesda może się powoli zabierać za kontynuację. Pomimo średnich ocen gra sprzedała się bardzo dobrze i nic dziwnego, jeśli za jakiś czas usłyszymy o kolejnej odsłonie tej serii. Pomocną dłoń wydawcy podał Eric Fenstermaker, czyli szef studia Obsidian Entertainment, który na Twitterze poinformował, że jego studio jest gotowe do stworzenia nowej odsłony cyklu.

Obsidian Fallout

Jesteśmy gotowi, by pracować nad Falloutem. Myślę, że większość z nas jest. To było naprawdę fajne doświadczenie. Eric Fenstermaker

Studio Obsidian w 2010 roku wydało świetnie przyjęte Fallout: New Vegas, które według wielu fanów zdecydowanie pokonało Fallout 3. Również i przy okazji premiery Fallout 4 krytycy i fani pisali, że część obsadzona w Nowym Vegas nadal jest najlepszą odsłoną cyklu.

Fallout New Vegas 2

Decyzja ta mogłaby być bardzo dobra dla Bethesdy. Plan wydawniczy, w którym Obsidian i Bethesda na zmianę tworzyłyby nowe, niezależne odsłony cyklu, na pewno ucieszyłby wielu fanów. Z drugiej strony – czy zbyt częste premiery nie wpłynęłyby źle na wyniki sprzedażowe serii? Jeśli jednak to Bethesda chciałaby stworzyć następną odsłonę cyklu, to musielibyśmy na nią jeszcze trochę poczekać. Obecnie studio zajęte jest produkcją dodatków wchodzących w skład przepustki sezonowej.

Obsidian Entertainment to jedni z lepszych producentów gier RPG. Na swoim koncie mają między innymi takie produkcje jak Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, Neverwinter Nights 2, South Park: Kijek Prawdy czy zeszłoroczne Pillars of Eternity. Każdy z tych tytułów przyjęty został bardzo dobrze.

 

Źródło, fot.: Twitter

Podziel się ze znajomymi: