Swatch pracuje nad zegarkiem, którego nie trzeba ładować

Nikt nie lubi, gdy w niespodziewanym momencie rozładuje się bateria. A co, gdyby nie trzeba było jej ładować? Nad takim rozwiązaniem pracuje Swatch.

nick hayekCEO firmy, Nick Hayek zapowiedział, że pracują zegarkiem, który nie będzie wymagał ładowania baterii.Urządzenie ma zostać wyposażone w moduł NFC, dzięki czemu, przyszli nabywcy będą mogli dokonywać płatności mobilnych. Mało tego, będzie on współpracował z Androidem oraz Windowsem.Inteligentny zegarek ma ujrzeć światło dzienne w ciągu najbliższych 3 miesięcy i ma być konkurentem dla chociażby Samsunga czy Apple. Niestety, szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej pozostają nieznane.

Sam Nick Hayek krytykował smartwatche za małe ekrany, czy też właśnie konieczność częstego ładowania baterii. Jak widać, Swatch postanowiło stawić temu czoło. Ich nadchodzący produkt może okazać się strzałem w dziesiątkę i zdobyć dużą rzeszę fanów. Póki co, pozostaje nam czekać na więcej szczegółów. Bądźcie z nami na bieżąco, a o wszystkim się dowiecie!

 

Źródło, fot.: Bloomberg

Podziel się ze znajomymi: