TAG Heuer – szwajcarski smartwatch już tej jesieni

Firma TAG Heuer – znany w świecie szwajcarski producent zegarków, już jakiś czas temu ogłosił współpracę z firmą Google oraz Intel, na mocy której ma powstać unikatowy smartwatch.

Na temat samego urządzenia tak naprawdę wiadomo niewiele, krążą wokół niego jednak szumne zapowiedzi, iż ma on być bezpośrednim konkurentem Apple Watch. Udało nam się dotrzeć do kilku ciekawych, lecz szczątkowych informacji.

tag-heuer-watch

Zegarek TAG ma zostać zaprezentowany w październiku lub listopadzie i to, co wiemy na pewno to fakt, iż tanio nie będzie… Według agencji Bloomberg, produkt kosztować będzie około 1400 dolarów. Warto mieć na uwadze, że podobnie jak zegarek Apple, tak i TAG Heuer może zostać udostępniony w kilku wersjach za odpowiednio wyższe kwoty.

Jean-Claude Biver z Szwajcarskiej firmy zapowiedział, że smartwatch oferować ma użytkownikom żywotność baterii na poziomie około 40 godzin, co już na starcie jest wynikiem sporo lepszym od jego konkurenta z logiem nadgryzionego jabłka. Produkt pracować będzie pod kontrolą systemu Android Wear, natomiast w jego środku znajdziemy podzespoły Intela, choć nie wiadomo dokładnie jakie.

tag-heuer-logo

Na koniec bardzo ciekawa wypowiedź Bivera:

Mam nadzieję, że Apple sprzeda miliony, miliony i miliony swoich zegarków. Im więcej sprzedadzą, tym więcej osób będzie chciało czegoś innego i wtedy przyjdą oni do TAG Heuer.

 

Źródło, fot: BGRwareable

Podziel się ze znajomymi: