The Climb – nowa gra VR od Crytek

Choć same gogle wirtualnej rzeczywistości nie są jeszcze specjalnie popularne, ich ceny często przerażają, a najpopularniejsze modele nie miały nawet swojej premiery, to nie przeszkadza to twórcom gier. Te już od dawna powstają.

O tym, że Crytek zajmuje się swoją grą VR nazwaną Robinson: The Journey oraz że zmierza ona na PC i PS4 wiemy już dobrą chwilę. Przygoda, w której mamy wcielić się w młodego chłopaka eksplorującego tajemniczą, zamieszkałą przez dinozaury planetę nie była zaskoczeniem. Sama firma zapowiadała ją długo wcześniej, na wydarzeniach technologicznych kilkakrotnie prezentowano dema, a do sieci trafiło parę trailerów. Inaczej niż w przypadku The Climb. Projekt pojawił się nagle i jest zupełnie inny od pierwszego – zabraknie konkretnego wątku fabularnego, będzie to raczej swojego rodzaju prezentacja możliwości nowego sprzętu.

Choć wygląda na to, ze The Climb będzie polegał tylko na wspinaczce, to nie wydaję mi się byśmy mogli się w nim nudzić. Ekipa Cryteku nieraz pokazywała już na co ich stać. Produkcje takie, jak chociażby Crysis swojego czasu zapierały dech w piersiach a więc o kwestie graficzne nie musimy się martwić. Z pewnością będzie co oglądać. Poza tym, jest to gra z nowo powstałego, rzadko spotykanego (i swoją drogą przez niektórych nie uznawanego jako prawdziwy) gatunku FPX. Mówiąc w skrócie nazywamy tak krótkie gry, które mają dostarczyć graczowi wiele emocji i nowych doznań – często przy użyciu nowych technologii stanowiąc dla nich okazję do promocji i prezentacji.

Nie wiemy ile miejsca na dysku będziemy potrzebować do zainstalowania produkcji ani kiedy nastąpi jej premiera. Wiemy natomiast, że zabraknie ograniczeń wiekowych i mikrotransakcji (choć w tym wypadku to chyba złe słowo). Znamy również minimalne wymagania, które nasz sprzęt musi spełnić byśmy mogli cieszyć się grą, pokrywają się one z rekomendowanymi wymogami samego Oculusa:

Procesor: Intel Core i5-4590
RAM: 8 GB
Karta graficzona: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290
Wyświetlacz: Oculus Rift
System: Windows 7 z Service Pack 1

 

Źródło, fot.: The Climb

 

Podziel się ze znajomymi: