The Solus Project – ambitny projekt survivalowy w klimatach Sci-Fi

Ziemia znajduje się na skraju zagłady, ludzkość straciła nadzieję i rozproszyła się po kosmosie, aby odnaleźć nowe miejsce do życia. Pewien człowiek trafił na opuszczoną planetę obcych z zadaniem sprawdzenia, czy planeta jest zdatna do życia. Człowiek ten będzie musiał zbadać tajniki dawnej cywilizacji, przekonać się, czy panujące tam warunki są sprzyjające, aby na niej zamieszkać, a co najważniejsze –dowiedzieć się, czy na pewno jest jedyną osobą na planecie. Bezlitosna pogoda, niebezpieczeństwo czyhające na gracza na każdym kroku oraz ktoś, o kim nie wie. Wprawdzie planeta jest zdatna do życia, jednak pytanie brzmi: czy ludzkość da radę tam przetrwać? Albo raczej – czy nasza postać będzie w stanie na niej przetrwać?

Tak właśnie zapowiada się The Solus Project – gra studia GRIP Digital i Teotl Studios, którzy wspólnymi siłami próbują wtargnąć na rynek gier survivalowych. Czy im się to uda? Jak na razie nie widzę żadnych przeciwwskazań – gra wygląda świetnie, czuć grozę i coś nowego w tym, wydawałoby się, już wytartym i wykorzystanym do końca gatunku.

The Solus Project jest naszym dziełem miłości. Dwa niezależne zespoły zostały wydzielone, aby stworzyć wymarzoną grę w celu zbudowania prawdziwie unikalnego doświadczenia porównywalnego z grami AAA. Po ponad dwóch latach produkcji jesteśmy gotowi pokazać naszą grę światu. Mamy nadzieję, że gracze przyjmą ten pełen skrywanych tajemnic świat z entuzjazmem.

Gra działać będzie na zmodyfikowanym silniku Unreal Engine 4. The Solus Project wyjdzie na Xbox One i PC w pierwszym kwartale 2016 roku.

 

Źródło, fot.: informacja prasowa

Podziel się ze znajomymi: