Thermalright prezentuje chłodzenie Grand Macho

thermalright-grand-macho-5

Seria chłodzeń Macho od znanego i cenionego producenta Thermalright poszerzyła się o kolejnego jej przedstawiciela, tym razem zaprezentowany model nosi nazwę Le Grande Macho (nazwa prawdopodobnie na rynek francuski) lub Grand Macho.

Tak jak poprzednio nowy cooler to konstrukcja asymetryczna, dzięki czemu zwiększono kompatybilność z wysokimi pamięciami RAM. Względem poprzednika do Gradne Macho dopakowano więcej aluminiowych finów o specjalnym kształcie, który to ma zapobiegać gromadzeniu się ciepłego powietrza pomiędzy żeberkami, znalazło się także miejsce dla dodatkowej siódmej rurki cieplnej. Estetów zadowoli na pewno fakt, iż ostatni fin pomalowany jest na czarno, co pozytywnie wpływa na walory estetyczne urządzenia.

Nowy cooler CPU możemy śmiało określić mianem Macho na „sterydach”. Jego wymiary to 150 mm × 120 mm × 159 mm, a waga to 900 gramów. Macho jest teraz w stanie odprowadzić niemal 300 watów ciepła pod warunkiem, że zastosujemy dwa wentylatory 120 mm w konfiguracji push-pull. Producent zapewnia nas także, że chłodzenie poradzi sobie przy pracy pasywnej, jeśli TDP procesora nie przekroczy 95 W.

Niestety ani cena, ani oficjalna data wprowadzenia do sprzedaży Thermalright Grand Macho nie jest jeszcze znana.

 

Źródło, fot.: techpowerup

Podziel się ze znajomymi: