Torment: Tides of Numenera – 8 minut z rozgrywki

torment-sojourner-of-worlds

Ostatnimi czasy w świecie elektronicznej rozgrywki mocno wzrosło zainteresowanie klasycznymi produkcjami RPG, po takich tytułach jak Baldur’s Gate: Enhanced Edition, odświeżonym Icewind Dale czy zupełnie nowym i świeżym Pillars of Eternity, w nasze ręce trafi niedługo kolejny, miejmy nadzieję, świetny przedstawiciel tego gatunku.

Torment: Tides of Numenera to duchowy spadkobierca wydanego w grudniu 1999 roku Planescape Torment. Mamy końcówkę stycznia i zgodnie z przewidywaniami developera, studia InXile Entertainment, rozpoczęły się beta-testy gry, a dzięki redaktorom z serwisu Polygon możemy podziwiać 8-minutowy fragment rozgrywki, który fanom gatunku bez wątpienia pozwoli wyrobić sobie pierwsze zdanie na temat gry.

W tej klasycznej grze RPG przyjdzie nam się wcielić w bohatera, który na skutek amnezji nie pamięta, jak znalazł się w tym tajemniczym miejscu, które łączy w sobie elementy fantasy oraz science fiction. W Torment: Tides of Numenera znajdziemy wiele elementów klasycznych dla tego gatunku, które powinny w pełni usatysfakcjonować gracza podczas rozgrywki. Mamy do czynienia z klasycznym rzutem izometrycznym, bardzo bogatą historię mającą aż kipieć ciekawymi dialogami, staniemy także przed wyborami moralnymi oraz spędzimy sporo czasu nad rozwojem naszej postaci, który to ma być bardzo rozbudowany.

 

Źródło, fot.: polygon

Podziel się ze znajomymi: