Triumf Apple Pay w Chinach

apple-pay-clover

Chińczycy uwielbiają wszystko, co ma na obudowie znak Apple. Dotyczy to nie tylko smartfonów czy tabletów, ale dosłownie wszystkich produktów czy usług oferowanych przez nadgryzione jabłuszko. Zaliczymy do nich również system mobilnych płatności, który w Chinach okazał się wielkim sukcesem.

Kilka dni temu, po wielu miesiącach oczekiwań, Apple uruchomiło w Chinach swój pierwszy system mobilnych płatności Apple Pay, który w innych krajach z miesiąca na miesiąc zyskuje użytkowników. Chińczycy uwielbiają produkty Apple, więc nowa usługa również cieszy się z ich strony ogromnym zainteresowaniem.

Jak donosi bank Merchants Bank, jedna z największych instytucji finansowych w Chinach, w ciągu zaledwie pierwszych dwóch dni od jej uruchomienia w Apple Pay aktywowano około trzech milionów kart płatniczych, przy czym sami tylko klienci tego banku aktywowali ich około miliona.

Ze statystyk obejmujących pierwsze dwa dni funkcjonowania Apple Pay wynika również, że przeciętna wartość transakcji realizowana za pośrednictwem tej usługi wynosiła 15 dolarów.

Apple Pay poradziło sobie rewelacyjnie, choć w Chinach nie jest to jedyna tego typu usługa, gdyż pomijając lokalnych rywali, Samsung chce tam również uruchomić własny system Samsung Pay. Na razie trwają beta-testy, ale powinien zostać tam uruchomiony najdalej w przeciągu miesiąca.

Źródło: ubergizmo

fot.: Google Grafika

Podziel się ze znajomymi: