Ubisoft także zbiera pieniądze na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu

Ubisoft Montreal – producent takich gier jak, między innymi Far Cry 4 – uruchomił akcję mającą na celu zbiórkę pieniędzy dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Nepal.

far-cry-4

Firma obecnie prosi o wpłaty w ramach akcji organizowanej przez Kanadyjski Czerwony Krzyż. Ubisoft czuje się szczególnie związany z tym regionem, gdyż dokładnie zbadali ten kraj i jego kulturę oraz poznali mieszkańców, a była to część pracy, jaką włożono w produkcję czwartego Far Cry’a. Gra, dla przypomnienia, toczy się w Himalajach i regionie zwanym Kyrat.

Spędziliśmy kilka lat pracując nad grą Far Cry 4, której miejsce rozgrywki jest mocno inspirowane Nepalem oraz jego mieszkańcami. To tym bardziej sprawia, iż pęka nam serce patrząc na tę tragedię. Chcemy zebrać całą rodzinę fanów gry i prosić o wpłacanie datków na rzecz Kanadyjskiego Czerwonego Krzyża, który organizuje wyprawę mającą nieść pomoc medyczną poszkodowanym.

Taką wypowiedź można znaleźć na stronie firmy.

Jest to naprawdę miły gest ze strony Ubisoftu, który należy docenić zwłaszcza, że firma obiecała podwoić każdy datek, jaki wpłynie na konto do momentu przekroczenia 100 tysięcy dolarów. Obecnie udało się zebrać już około 116 tysięcy dolarów (58 tysięcy podwojone zgodnie z obietnicą).

 

Źródło, fot.: GAMESPOT

Podziel się ze znajomymi: