VSP-5000, czyli nowy midi-tower od Antec

Oferta firmy Antec, znanej z produkcji, między innymi obudów, jak i wysokiej klasy zasilaczy komputerowych, rozszerzyła się właśnie o nową obudowę typu midi-tower, a dokładnie model VSP-5000. Produkt ten, jak twierdzi amerykańska firma, ma być dostępny dla szerszej grupy odbiorców, co sugeruje stonowana, prosta stylistyka i niewygórowana cena.antec-VSP-5000-3

Zacznijmy tradycyjnie od wymiarów konstrukcji, które wynoszą odpowiednio 458 mm x 205 mm x 476 mm (wysokość/szerokość/długość), natomiast jej waga to 5 kg.
Jedną z głównych zalet VPS-5000 to zastosowanie w niej mat wygłuszających, których zadaniem jest tłumienie hałasu dochodzącego z jej wnętrza, wspomaganych dodatkowo przez specjalny system gumek antywibracyjnych dla dysków HDD oraz baterię filtrów przeciwkurzowych.

Galeria:


Wewnątrz znajdziemy miejsca do zamontowania płyt głównych w formacie ATX, microATX czy miniITX, dzięki jej wymiarom ogólnym jesteśmy w stanie zamontować do 7 kart rozszerzeń, np. graficzne o długości do maksymalnie 380mm, na cooler CPU mamy tutaj bagatela 158 mm. Obudowa umożliwia zamontowanie do 4 dysków 3,5 / 2,5 cala plus jeden dodatkowy 2,5 w specjalnej, dedykowanej zatoce. Zwyczajowo miejsce na zasilacz jest na dole.
Co się tyczy zaś wentylacji, to za jej odpowiedni poziom odpowiadają 3 preinstalowane 120 mm wentylatory, dwa na topie obudowy oraz jeden na tyle, warto zaznaczyć, iż mamy możliwość dołożenia kolejny dwóch na przodzie.

Na górnym panelu I/O znajdziemy 2 porty USB 3.0, wyjścia na mikrofon i słuchawki, przycisk reset i power oraz kontroler obrotów przystosowany do obsługi nawet 6 wentylatorów.

Cena Antec VSP-5000 została ustalona na poziome 200 zł w naszym kraju, dla porównania w USA jej cena wynosi 44,90 dolarów.

 

Źródło, fot.: techpowerup

Podziel się ze znajomymi: