W gry z PlayStation 2 zagramy na Playstation 4

O wstecznej kompatybilności japońskiej konsoli mówiło się już rrok temu. Sony pracuje nad tym, aby była możliwość grania na PlayStation 4 w gry przeznaczone na konsolę starszej generacji – PlayStation 2.

PS4-Console

Microsoft jako pierwszy udostępnił tę funkcję, a wraz z nią pierwsze 104 tytuły z Xbox 360, w które już można grać na Xbox One. Co ciekawe, nie jest to zamknięta lista – ciągle będą do niej dopisywane kolejne pozycje. Dla posiadaczy konsoli PlayStation 4, pierwszymi dostępnymi grami z konsoli drugiej generacji będą Super Star Wars, Star Wars: Jedi Starfighter, Star Wars: Racer Revenge oraz Star Wars: Bounty Hunter, będące częścią japońskiej edycji Star Wars: Battlefront. Wszystkie tytuły będą wyświetlane w 1080p i ponoć chodzą płynniej niż w przypadku PlayStation 2.

Sony postawiło na emulację. Gry będzie można uruchamiać bez konieczności znacznej modyfikacji. Dzięki wyższej rozdzielczości i zastosowaniu innych metod, tytuły wyglądają lepiej, choć „szału nie ma”. Po prostu, emulacja na dużo nie pozwala.

Czy uruchomimy na „czwórce” gry z PlayStation 3? Tego jeszcze nie wiemy, ale na pewno ta opcja również interesuje wielu „konsolowców” na całym świecie.

 

Źródło, fot.: Sony, Digital Foundry, Wired

Podziel się ze znajomymi: