W Meizu MX5 Pro możemy zobaczyć procesor Exynosa 7420

Po sukcesie, jakim okazał się zeszłoroczny smartphone Meizu MX4 Pro, chińska firma prawdopodobnie w tym roku wprowadzi jego następcę, jak się możecie domyślać chodzi tutaj o MX5 Pro.
Meizu_logo_blue.svgJakiś czas temu w sieci pojawiły się zdjęcia rzekomego następcy, niestety zaprezentowano na nich tylko tylną klapkę urządzenia, dzisiaj jednak mamy dal Was nieco więcej informacji dotyczących hardware`u jaki może znaleźć się w MX5. Otóż jak podaje portal GizChina, sercem nowego smartfona może być ten sam procesor jaki znajdziemy w Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge czyli sławetny Exynos 7420.

Informacja ta może wydawać się nie lada zaskoczeniem dla wielu osób, lecz dla tych, którzy śledzą w miarę regularnie smartphone`owy rynek niespodzianek nie ma. Dlaczego? Otóż Chińczycy bardzo chętnie współpracują z Samsungiem i korzystają z ich mobilnych CPU już od dawna, wystarczy przypomnieć sobie pierwszy ich telefon MX4 Pro, który to pracował pod kontrolą Exynosa 5430.

Jeśli chodzi o dalszą specyfikacje to znanych jest jeszcze kilka szczegółów (cześć z nich to niestety domysły) między innymi 4 GB pamięci RAM, 6-calowy wyświetlacz 1440 x 2560 pikseli, bateria o pojemności 4000 mAh oraz czytnik linii papilarnych.

Premiera Meizu MX5 Pro przewidziana jest na lipiec 2015. Gdy tylko dotrzemy do nowych informacji na temat tego urządzenia, na pewno pojawią się one na łamach TechKiller.pl

 

Źródło, fot.: phoneArenawikimedia

Podziel się ze znajomymi: