W Samsungu Galaxy S6 jednak wymienimy baterię

Od premiery smartfona Samsung Galaxy S6 minęło już kilka dni, a sam telefon wzbudził naprawdę niemałe zainteresowanie i nie ma się co dziwić.

Urządzenie Koreańczyków spotkało się z naprawdę dobrym przyjęciem nie tylko za sprawą świetnej specyfikacji, o której przeczytacie więcej w naszym poprzednim newsie – Samsung Galaxy S6 zaprezentowany, lecz również dzięki odejściu od tak zwanego “plastikowego designu”, za które poprzednie modele z tej serii były notorycznie ganione.

samsung-galaxy-s6

Obecnie mamy do czynienia z obudową wykonaną w całości ze szkła Gorilla Glass 4 opartej na aluminiowej ramce. W całej tej historii jest jednak przysłowiowa łyżka dziegciu, chodzi dokładnie od dwa elementy, z których swego czasu słynęły modele z rodziny Galaxy S, czyli wymienną baterię oraz slot na karty pamięci microSD. Tych możliwości niestety zabrakło w S6, wedle premierowych doniesień.

samsung-galaxy-s6-backZa sprawą instrukcji obsługi, którą znajdziecie tutaj, w nowym flagowcu Samsunga da się wymienić baterię. Cały proces opisany jest szczegółowo na stronie 136, gdzie widzimy informacje, że do wymiany akumulatora wystarczy odkręcić kilka śrubek i usunąć kilka elementów urządzenia. Sam producent zaleca jednak, aby cała procedura odbywała się w autoryzowanym serwisie ze względów bezpieczeństwa, gdyż wszelkie uszkodzenia powstał podczas tej czynności nie zostaną naprawione w ramach gwarancji.

Jest to na pewno swego rodzaju pozytywna wiadomość dla osób zastanawiających się nad zakupem telefonu, która może wpłynąć pozytywnie na ich decyzję. A co Wy myślicie o takim obrocie sytuacji? Dajcie nam znać w komentarzach.

 

Źródło, fot.: Samsung

Podziel się ze znajomymi: