Według Steam Windows 10 jest na 2. miejscu w rankingu najpopularniejszych systemów

Valve na stronie swojej usługi Steam sumiennie prowadzi ankiety dotyczące zarówno sprzętu, jak i systemów operacyjnych, jakich używają jej klienci. Niedawno zostały opublikowane najświeższe dane dotyczące OSów goszczących na maszynach graczy.

steam

Jak można wywnioskować z tytułu newsa, Windows 10 mimo tego, że na rynku jest relatywnie krótko, już cieszy się ogromną popularnością wśród osób aktywnie grających. Zliczając wersję 32 oraz 64 bitową, okaże się, że nowy system Microsoftu ma już niemal 25% udziału w całej stawce, a wzrost, jaki zanotowany tylko w poprzednim miesiącu, to niemal 8%. Jak na razie niekwestionowanym liderem zestawienia nadal jest Windows 7 w 64-bitowej wersji, który ma 37,48% udziałów, widać jednak tendencję spadkową, jako że w porównaniu z poprzednim miesiącem spadek wynosi przeszło 2,23%. Powodem tego stanu rzeczy być może jest udostępnienie darmowej aktualizacji do 10-tki, co stanowić może łakomy kąsek dla spragnionych nowości.

steam-os-ver

Na koniec wspomnę jeszcze o najpopularniejszym sprzęcie, jaki był wykorzystywany przez Steamowych graczy. Prym wśród procesorów wiodą konstrukcje dwurdzeniowe, które do swojej dyspozycji mają 8 GB pamięci RAM, najpopularniejszą kartą graficzną jest natomiast Intel HD Graphics 4000, a zaraz za nią uplasował się GTX 970. Co się tyczy magazynu danych, tutaj wygrywają dyski o pojemności 500 GB, a najpopularniejsza rozdzielczość to wciąż FullHD (1920 × 1080).

 

Źródło, fot.: store.steampowered.com

Podziel się ze znajomymi: