Windows 10 darmowy, dla posiadaczy wersji 7 oraz 8.1

Pogłoski o tym, że nowy system Microsoftu ma być darmowy dla posiadaczy wersji 7 oraz 8.1 krążyły w sieci już od dłuższego czasu. Wczoraj podczas konferencji firmy na temat Windows 10, informacje te zostały potwierdzone oficjalnie. Jest to naprawdę bardzo dobra wiadomość dla posiadaczy obecnych wersji oraz, moim zdaniem, dobre podejście Giganta z Redmont w zapowiedzianej przez nich walce z fragmentaryzacją systemu.

window-10-1

Terry Myerson na wczorajszej konferencji powiedział wprost, że użytkownicy wersji 7, 8.1 oraz mobilnej wersji 8.1 będą mogli przesiąść się na “dziesiątkę” zupełnie za darmo. Spełnić trzeba jeden warunek, a mianowicie dokonać tego nie później niż rok od premiery nowości.

Terry ujawnił również, że Microsoft nazywa nowy system “usługą”. Dzięki takiemu podejściu, firma chce zaoferować swoim klientom (głównie przedsiębiorcom) ciągłość w aktualizacjach tak długo jak to tylko możliwe. Możemy, zatem spodziewać się większej ilości bardziej spójnego oprogramowania. Nie bez znaczenia pozostaje słowo „usługa” – sugerować może ono, że firma z Redmont ma zamiar w przyszłości przejść na abonament, jak ma to miejsce w przypadku Office 365.

Wracając jeszcze do procesu darmowej aktualizacji, nie jest jeszcze wiadomo, w jakiej będzie formie będzie on przebiegał – takiej informacji możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości.

 

Źródło, fot.: news.microsoft.com

Podziel się ze znajomymi: