Wodne chłodzenie GTX 1080Ti już wkrótce dzięki EKWB

EK Water Blocks przedstawiło swoje plany dotyczące bloków dla GTX 1080Ti. Firma zamierza wypuścić na rynek wersję nie tylko dla modelu Founders, ale również modeli innych producentów.

Nic dziwnego, że EKWB przygotowuje od razu szeroką gamę bloków chłodzących dla GTX 1080Ti. Karta ta jest skierowana dla entuzjastów, którzy w większości od razu „zwodują” kartę. Dodatkowo standardowe chłodzenie Founders Edition, mimo że radzi sobie z utrzymaniem temperatur, mocno ogranicza możliwości podkręcania karty. Chłodzenie cieczą bez problemu pozwoli karcie rozwinąć skrzydła i osiągnąć maksimum wydajności.

 

Pierwszy blok, który od 5 kwietnia dostępny będzie w pre-orderze, jest dla modelu FE i na rynek powinien trafić w pierwszej połowie tego miesiąca. Następnie dla modelu ASUS GTX 1080Ti STRIX w połowie kwietnia. Posiadacze kart MSI GTX 1080Ti GAMING X, EVGA GTX 1080Ti FTW3 oraz Gigabyte GTX 1080Ti Aorus muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać do maja.

 

Każdy blok będzie dostępny w dwóch wersjach: klasyczny transparentny akryl oraz acetal przykrywający niklowaną miedź. EKWB niestety nie podało żadnych informacji na temat cen.

Źródło, fot.: EKWB

Podziel się ze znajomymi: