Wyciekł pierwszy niezależny test Nvidii GeForce GTX 1080

nvidia-geforce-gtx-1080

Mimo zakazu publikowania jakichkolwiek testów do czasu rynkowej premiery GTX 1080, do sieci, jak można było się spodziewać, wyciekły pierwsze niezależne testy, które zdradzają sporo informacji na temat „faktycznej” wydajności nowego GPU zielonych.

Na początek zaznaczę tylko, że nie została ujawniona cała konfiguracja sprzętowa platformy, na której testy zostały przeprowadzone. Możliwości karty zostały sprawdzone w programie 3DMark. Wiadomo, wiele osób chciałoby zobaczyć testy w grach i w końcu doczekalibyśmy się realnej liczby FPS-ów, ale ten benchmark jest w stanie dać nam chociaż podgląd tego, do czego karta jest zdolna. Wszelkie poniższe testy zostały przeprowadzone na ustawieniach fabrycznych akceleratorów bez jakiegokolwiek OC. Na dokładkę powiedzmy, że według portalu videocardz GTX 1080 boostował na rdzeniu w okolicach 1860-1886 MHz. Trzeba przyznać, że jak na wartości, które nie były podkręcane, robią one wrażenie.

NVIDIA-GeForce-GTX-1080-3DMark-Performance-V2

Jak widać na załączonym wyżej wykresie, GTX 1080 zmiażdżył konkurencję. Jest on o ponad 20% wydajniejszy od obecnych flagowych modeli, a najpopularniejsze obecnie karty wśród kupujących, czyli GTX 970 oraz Radeon R9 390, zjada po prostu na śniadanie, gdyż jest niemal o 50% wydajniejszy. Zysk wydajności jest naprawdę bardzo duży. Warto się jednak wstrzymać z ostatecznymi osądami, ponieważ wciąż są to wyniki nieoficjalne, niepotwierdzone przez nikogo w 100%. Dają nam one jednak podgląd tego, do czego GTX 1080 jest zdolny.

 

Źródło, fot.: videocardz

Podziel się ze znajomymi: