Wyciekła specyfikacja Sony PlayStation 4 Neo

ps4-neo

Kolejny dzień, kolejny przeciek, można by rzec. 🙂 Tym razem do sieci trafiły slajdy przedstawiające najważniejsze parametry techniczne „nowej” konsoli Sony.

Każdy z was zapewne domyśla się, że chodzi tutaj o model PlayStation 4 Neo. Pierwszy flash card informuje nas o tym, że obydwie konsole maja ze sobą współistnieć, a różnica pomiędzy nimi ma przedstawiać się w następujący sposób: odświeżona wersja konsoli ma posiadać pełne wsparcie dla rozdzielczości 4K, zapewnić większą ilość bardziej stabilnych FPS-ów, wprowadzić bardziej realistyczną grafikę z dodatkowymi fajerwerkami. I na tym główne różnice z perspektywy marketingu tak naprawdę się kończą.

ps4-neo-slide1

Na kolejnym  slajdzie znajdziemy więcej tego, co tygryski kochają najbardziej, czyli czyste informacje techniczne. Neo ma korzystać z tego samego procesora Jaguar od AMD co PS4, którego taktowanie zostanie podniesione z 1,6 GHz (w przypadku obecnego PlayStation) do 2,1 GHz na wszystkich ośmiu rdzeniach. Swoistego i chyba najważniejszego upgrade’u doczeka się GPU wewnątrz konsoli. Obecna wersja posiada grafikę AMD opartą o architekturę GCN  wyposażoną w 18 CU (Compute Units – jednostki obliczeniowe)  pracujące z częstotliwością 800 MHz, GPU w PS4 Neo dostanie tych jednostek aż dwa razy tyle, czyli 36, co więcej ich zegar ma być ustawiony na poziomie 911 MHz, a więc jeśli chodzi o moce graficzne, to nowość od Sony dostanie niezłego kopa.

ps4-neo-slide3

Pozostała część dokumentu skupia się głownie na wskazówkach, jak deweloperzy powinni przygotować swoje gry pod obydwie konsole, co raczej łatwym zadaniem nie będzie i wiele osób obawia się, że prędzej czy później producenci gier odpuszczą sobie słabszy produkt.

ps4-neo-slide5

ps4-neo-slide6

ps4-neo-slide7

Mamy też nieco informacji na temat ewentualnej premiery. Otóż testy nowej konsoli zakończyć się mają pod koniec pierwszego kwartału 2017, co sugeruje, że  PlayStation 4 Neo ujrzy światło dzienne nie prędzej niż w wakacje 2017.

 

Źródło, fot.: wccftech

Podziel się ze znajomymi: