Wyniki sprzedaży Wiedźmina 3

Od premiery Wiedźmina 3 minęły już ponad trzy tygodnie. To odpowiedni czas na to, aby podsumować pierwsze informacje dotyczące wyników sprzedaży gry.

Na początku tygodnia Marcin Iwiński w liście otwartym powiadomił, że w ciągu dwóch tygodni od premiery gra sprzedała się w ilości 4 milionów sztuk i oczywiście liczba ta stale rośnie. Z kolei Adam Kiciński, prezes CD Projekt, z przyjemnością oznajmił, że w samym dniu debiutu zwróciły się wszystkie koszty trzyletniej produkcji. Robi wrażenie, prawda?

Wiedźmin 3 Geralt z Ciri

Dzisiaj z kolei otrzymaliśmy informację o ilości egzemplarzy gry zakupionych na komputery. Na platformie GOG Galaxy zarejestrowano 693 tysiące kopii, a na innych podobnych platformach – 613 tysięcy. Sumując liczby, otrzymamy wynik powyżej 1,3 miliona sztuk przeznaczonych na pecety. Stanowi to zatem około 33% całej sprzedaży, biorąc pod uwagę owe 4 miliony sprzedanych egzemplarzy w ciągu pierwszych dwóch tygodni.

Wiedźmin 3 sprzedaż na PC

Dodatkowo opublikowano film przedstawiający inne dane liczbowe na temat produkcji CD Projekt RED, co można potraktować w ramach ciekawostki. Najbardziej intryguje chyba fakt, że tylko 51 graczom udało się odblokować i zdobyć wszystkie achievementy w grze.

Wy przeszliście już grę czy nie? Ja w tym niezwykłym świecie bawię się od kilkudziesięciu godzin, a końca nie widać. I dobrze, im więcej tej miodnej rozgrywki, tym lepiej.

 

Źródło, fot.: Facebook, YouTube

Podziel się ze znajomymi: