Wyniki wydajności i specyfikacja GTX 980 Ti

Ostatni wpis o nadchodzącej karcie „zielonych” opublikowaliśmy na tyle dawno temu, że mieliście prawo o niej zapomnieć. Dzisiaj mamy jednak dla Was nowości – w sieci pojawiły się pierwsze wyniki benchmarków przeprowadzonych na GTX 980 Ti, a dodatkowo stopniowo poznajemy dokładniejszą specyfikację techniczną modelu.

Wszystko to jest wynikiem wysyłania pierwszych wersji recenzenckich do redakcji, które oczywiście z całym światem dzielą się swoimi odkryciami. Specyfikacja techniczna prezentuje się następująco:

NVIDIA GeForce GTX 980 Ti
Rdzeń GPU GM200-310 Maxwell
Taktowanie rdzenia 1002 MHz
Taktowanie pamięci 1753 MHz
Szyna danych 384-bit
Pamięć 6 GB GDDR5
Przepustowość 336 GB/s
Jednostki teksturujące 176
Procesy strumieniowe 2816
Zasilanie 6+8 pin

Teraz to, na co czekają wszyscy – wyniki wydajności. Kartę przetestowano w popularnym benchmarku 3DMark FireStrike w trzech trybach. Oto i rezultaty w zestawieniu z najmocniejszymi kartami obecnej generacji:

GTX 980 Ti 3Dmark wynik

Jak wyraźnie widać, różnice między GTX 980 Ti, a Titanem X są bardzo, bardzo niewielkie.
Tak jak już kiedyś pisaliśmy – może to sprawić, że najmocniejsza obecnie karta na świecie całkowicie przestanie być opłacalna – wszak nie po to płaci się grube tysiące, aby za kilka miesięcy pojawiła się karta o połowę tańsza, a do tego tak samo wydajna, czyż nie? Zobaczymy jak rozwiąże to Nvidia. Warto odnotować także ogromny potencjał OC, jakim dysponuje nowa karta.

Premiera GTX 980 Ti zbliża się wielkimi krokami i być może zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Czekacie?

 

Źródło, fot.: Videocardz

Podziel się ze znajomymi: