Xbox Scorpio – możliwe, że doczeka się tytułów na wyłączność

xbox-scorpio-2

Po potwierdzeniu faktu, że Sony pracuje nad nową wersją konsoli PlayStation nazwaną Neo, Microsoft postanowił nie być dłużny Japończykom i na tegorocznych targach zapowiedział powstawanie potężniejszej wersji Xboxa.

Xbox Scorpio, bo taką nazwę na razie nosi nowa konsola, ma być zdecydowanie mocniejsza od swojej poprzedniczki, gdyż ma charakteryzować się mocą obliczeniową na poziomie aż 6 TFLOPs, co według zapowiedzi Microsoftu pozwoli nawet na płynną grę w 4K.

Dzisiaj ujawniono kolejną niezwykle ciekawą plotkę, której zapewne wiele osób się spodziewało. Mimo zapewnień na E3, że tytułów ekskluzywnych na Scorpio jako takich nie będzie, a wszystkie nowe gry, jakie się ukażą, będą kompatybilne z obecnym Xbox One oraz nadchodzącym Xbox One S, to sytuacja zaczyna się nieco zmieniać.

W jednym z wywiadów Shannon Loftis generalny manager wydawniczy gier Microsoftu została zapytana o ewentualne gry na wyłączność dla Xboxa Scorpio, a w odpowiedzi można usłyszeć takie słowa:

Nie wiem nic na ten temat. Wszystko tak naprawdę zależy od deweloperów i tego, co będą chcieli stworzyć.

Takiej odpowiedzi można było się spodziewać, ponieważ jeśli producenci gier zdecydują się porzucić Xboxa One na rzecz Scorpio, celem poprawy jakości graficznej swoich gier, to tak naprawdę Microsoft będzie miał nie lada orzech do zgryzienia, żeby zawrócić ich z tych torów.

Źródło, fot.: ibtimes, eurogamer

Podziel się ze znajomymi: