Xiaomi Mi5 – ekran QHD oraz brak ramek

Xiaomi to chińska firma, która z powodzeniem zdobywa tamtejszy rynek ale również na innych poczyna sobie całkiem nieźle. Wskazują na to wyniki za rok 2014 gdzie ów producent jest na 5 miejscu firm, które sprzedały dostarczyły największą ilość smartfonów.

Xiaomi-Mi5-1
Xiaomi-Mi5W sieci od dawna krążyło sporo plotek na temat nowego, flagowego modelu Xiaomi, teraz jednak wyciekły prawdopodobne zdjęcia produktu. Przedstawiają one naprawdę ciekawy design – głównym elementem przyciągającym wzrok jest ekran pozbawiony bocznych ramek. Dzięki temu zabiegowi, urządzenie będzie na pewno wpadać w oko oraz powodować odczucie, że trzymamy w ręku praktycznie sam wyświetlacz. O ile koncepcja wydaje się naprawdę świetna, ciekawi jesteśmy, jak będzie wyglądała sprawa wytrzymałości takiej konstrukcji, zwłaszcza na upadki na kant urządzenia – jak wiadomo, takie przykre wypadki kończą się najczęściej stłuczonym ekranem.

Xiaomi-Mi5-2

Na temat specyfikacji Xiaomi Mi5 wiemy niewiele.  Smartfon ma być wyposażony w procesor Snapdragon 805 lub 810 wspierany przez 3GB RAM-u oraz wyświetlacz o przekątnej 5,2 lub 5,7 cala oferujący rozdzielczość 2560 x 1440 px. Ponadto, do wyboru będą warianty z 16, 32 lub 64GB wbudowanej pamięci, a pojemność baterii ma wynosić 3600 mAh. Co myślicie o takim sprzęcie?

 

Źródło, fot.: TheAndroidSoul

Podziel się ze znajomymi: