Zagadkowe laptopy z serii G od firmy ASUS

Targi Computex zawsze przynoszą wiele nowych produktów, i to właśnie tam prężnie rozwijający się ASUS postanowił uchylić rąbka tajemnicy jednego z produktów, który niedługo zaprezentuje.
Tajwańska firma udostępniła dwie grafiki prezentujące najnowszego laptopa Republic of Gamers z serii G oraz troszkę informacji na temat układu graficznego, który będzie napędzał tego laptopa.

asus-rog-g
Grafiki poglądowe dają nam lekki wgląd w to, co ASUS zamierza pokazać – ciekawie zaprojektowaną aluminiową obudowę oraz klawiaturę, najprawdopodobniej z podświetleniem RGB, a wszystko utrzymane w minimalistycznym stylu z nutą indywidualizmu firmy.
asus-rog-g-2
Ponadto udostępniono grafikę przedstawiającą wydajność karty graficznej. Jeśli wierzyć wykresom, jest to najnowszy układ, który oferuje wydajność wyższą od karty GTX Titan X w teście 3D Mark 11. Niestety grafika ta budzi bardzo wiele zastrzeżeń oraz kontrowersji, bo według wykresu karta GTX 980Ti jest wolniejsza od GTX Titan X, a sam Titan X wygrywa z kartą Radeon R9 295X2. Wystarczy wejść na oficjalną stronę z wynikami testu 3D Mark 11 i wykres przestaje mieć sens, ponieważ w rzeczywistości Radeon  R9 295X2 osiąga około 26 320 punktów, GTX 980Ti 24 400 a GTX Titan X 23 260, czyli całkiem inaczej niż wskazuje grafika.

asus-rog-g-3
O rzeczywistej wydajności karty graficznej, będącej najprawdopodobniej układem opartym o rdzeń GP104, przekonamy się zapewne we wakacje, gdy produkty będą już dostępne.

Źródło, fot.: TechPowerUP

 

Podziel się ze znajomymi: