Znamy smartfony HTC, które dostaną Androida 6.0

Taiwański producent udostępnił listę modeli, które będą aktualizowane. Oprócz flagowców nie brak również urządzeń ze średniej półki cenowej.

Wczoraj w końcu doczekaliśmy się finalnego wydania Androida 6.0 Marshmallow, a to oznacza, że zaczyna się jego wprowadzanie. Jak zwykle pierwsze, bo już w przyszłym tygodniu, otrzymają je Nexusy, a dopiero potem inne urządzenia.  HTC nie kryło się długo i, inaczej niż reszta producentów (którzy póki co nie podali żadnych informacji), już dziś udostępniło na Twitterze grafikę, z której dowiemy się czego konkretnie możemy się spodziewać.

Oczywiście pierwsze aktualizacje otrzymają flagowce – tegoroczny One M9 i zeszłoroczny M8. Proces ma zakończyć się najpóźniej pod koniec 2015 roku, a zaraz po jego zakończeniu swoje androidowe pianki otrzymają: One M9+, One E9+, One E9, One ME, One E8, One M8 EYE, Butterfly 3, Desire 826, Desire 820, Desire 816.Choć nie dziwi na przykład to, że dwuletni już One M7 swojego upadate nie otrzyma, to przykre zaskoczenie mogli przeżyć ci, którzy czekali na takowy dla modelu One M8s czy Desire EYE, plotki krążące po sieci mówiły, że możemy się go spodziewać. Niestety, jak to z plotkami dość często bywa, okazały się nieprawdziwe.

Należy pamiętać, że dostępność aktualizacji dla Waszych smartfonów nie zależy tylko od HTC, a również od operatorów. Oznacza to, że jeśli Twój smartfon jest brandowany, to na nowego Androida najpewniej przyjdzie Ci poczekać nieco dłużej.

 

Źródło: twitter
fot.: android

 

Podziel się ze znajomymi: