Znamy specyfikację nadchodzącego R9 390X

Niewiadomych coraz mniej, a to oznacza, że premiera naprawdę blisko. Na targach Computex nie dowiedzieliśmy się niczego nowego nt. nowej serii kart AMD, co wcale nie znaczy, że było to jedyne źródło informacji. Do sieci wyciekła pełna specyfikacja modelu ASUS R9 390X, będącego następcą karty R9 290X. Podobieństwo w oznaczeniach nie jest przypadkowe, bowiem do czynienia będziemy mieli z przysłowiowym „odgrzewanym kotletem”. Jak się okazuje, nie tylko nazewnictwo jest podobne, ale i specyfikacja techniczna produktu. ASUS R9 390X specyfikacja

 

Względem topowej karty serii R9 200 zmiany dotknęły ilości pamięci VRAM oraz taktowań rdzenia graficznego i pamięci – są adekwatnie wyższe, aby zapewniły odpowiednio lepszą wydajność.

Prawdziwe potwory wydajności, mogące rywalizować z flagowcami NVIDII, zwać się będą odpowiednio R9 Fury i R9 Fury X. Tylko te modele wyposażone będą w całkowicie nowy rdzeń, a także pamięci typu HBM. Spodziewane jest także zastosowanie chłodzenia hybrydowego, co można zobaczyć na poniższych renderach.

Premiera najprawdopodobniej już 16 czerwca. Czekacie?

 

Źródło, fot.: PCTuning, WCCFtech

Podziel się ze znajomymi: