Znamy wszystkie wersje systemu Windows 10

Premiera najnowszego Windowsa planowana jest na lato tego roku. Z tej okazji Microsoft postanowił poinformować nas o tym, jakie edycje trafią do sprzedaży.
windows-10

  • Windows 10 Home – podstawowa wersja systemu dedykowana komputerom i tabletom. Posiadać ona będzie Cortanę, czyli inteligentną asystentkę, nową przeglądarkę Microsoft Edge, system rozpoznawania twarzy, logowanie za pomocą odcisku palca oraz dostęp do aplikacji Windowsa, takich jak Zdjęcia, Mapy, Poczta, Kalendarz, Muzyka czy Filmy. Do tego, również wersja ta będzie kompatybilna z Xbox One, co oznacza, że będziemy mogli grać w gry z konsoli na swoim pececie.
  • Windows 10 Mobile – mobilna wersja systemu dedykowana dla osób, które dużo korzystają ze swoich smartfonów i małych tabletów. Oferuje ona to samo, co Windows 10 Home, oraz zoptymalizowany pod ekrany dotykowe pakiet Office. Możliwe będzie podłączenie swojego urządzenia pod duży ekran i korzystanie z niego jak z normalnego komputera.
  • Windows 10 Pro – bogatsza wersja systemu dedykowana komputerom osobistym i tabletom. Poza tym, co oferuje edycja Home, wersja Pro posiada również dodatkowe rozwiązania dla małych firm.

Te trzy wersje będą dostępne dla osób, które zdecydują się na darmową przesiadkę z Windows 7, Windows 8.1 i Windows Phone 8.1. Przypomnijmy, że wszyscy posiadacze tych systemów będą mogli zrobić za darmo zainstalować nowego Windowsa w ciągu roku od premiery systemu.

  • Windows 10 Enterprise – bazowany na Windows 10 Pro, system dodający zaawansowane funkcje przeznaczone dla średnich i dużych firm.
  • Windows 10 Education – bazowany na Windows 10 Enterprise, system przeznaczony dla szkół. Darmowa przesiadka będzie możliwa z wersji Home i Pro.
  • Windows 10 Mobile Enterprise – przeznaczony dla osób, które zarządzają swoją firmą za pomocą smartfonów i tabletów. Oferuje to, co Windows 10 Mobile, a także Windows 10 Enterprise.

 

Źródło: Windows Blog

Podziel się ze znajomymi: