Spotify nie taki drogi dla inteligentnych

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że poradnik nie ma na celu oszukiwania firmy Spotify. Jest to błąd zauważony przeze mnie i przed publikacją tego artykułu powiadomię Spotify Poland Sp. z o.o. A teraz przejdźmy do meritum.

Podczas użytkowania Spotify zauważyłem coś ciekawego – jak tylko zamykam aplikację bez wchodzenia w nią, to „cofa” moje pominięcia piosenek. Może nie brzmi to za jasno, ale w punktach poniżej pokażę wam, o co chodzi:

Wszystkie Obrazki znajdują się w galerii pod punktami. Proszę zwróć uwagę na godzinę, jaka jest wyświetlana, jest to jeden z dowodów na to, że ten sposób działa. A jak nie wierzysz, to sprawdź sam.

  1. Włączamy naszą aplikację jak zawsze i zaczynamy słuchać muzyki.
  2. Klikamy przycisk HOME, aby wrócić do ekranu głównego (aplikacja działa w tle).
  3. Przewijamy muzykę do momentu, kiedy nasze iUrządzenie nie zareaguje na klikanie strzałki, sytuację widać na zdjęciu nr 1 i 2. To jest moment, kiedy Spotify zablokował możliwość pomijania utworów i gdybyśmy mieli włączoną aplikację, to wyświetliłby się komunikat, który można zobaczyć na obrazku nr 9.
  4. Następnie przyciskamy kilkukrotnie przycisk HOME, na skutek tego działania powinniśmy znaleźć się w menadżerze aktywnych aplikacji (obrazek nr 3).
  5. Kiedy już widzimy naszą aplikację, to musimy ją zamknąć i powrócić do ekranu głównego.
  6. Włączamy naszą aplikację i możemy pominąć następne kilka utworów, pomijanie utworów widać na obrazkach nr 5, 6, 7 i 8.

Pewnie znajdą się ludzie, którzy pomyślą, że posiadam subskrypcję Premium. Tu was zaskoczę! Jestem użytkownikiem korzystającym z darmowej wersji Spotify.

dowod

 

 

Źródło, fot.: Wojciech Jarczak

Podziel się ze znajomymi: