Upiększamy Wiedźmina 3

Premiera Wiedźmina 3 już za nami, lecz emocje wcale nie mają zamiaru opadać. Nad grą rozpływają się gracze i recenzenci, jednak jako jej największy minus zgodnie wskazuję ważny aspekt – oprawę wizualną. O ile nie można się za bardzo przyczepić do samych tekstur, cieni czy szczegółów, o tyle do kolorów i ich nasycenia już tak. Do akcji wkroczyli zatem modderzy i szybko zażegnali problem. Również i ja osobiście przekonałem się, jak ogromne zmiany może nieść ze sobą kilka małych plików.

Wiedźmin 3 mod graficzny

Mowa o modyfikacjach SweetFX, których głównym zadaniem jest przemodelowanie oświetlenia i odpowiednie „dostrojenie” nasycenia kolorów. Ci, którzy ogrywają Dziki Gon, często wskazują na nienaturalne kolory i zbytnie ich przejaskrawienie, co prowadzi do utracenia mrocznego klimatu gry. Pomóc może drobna modyfikacja. Ja miałem okazję przetestować kilka konfiguracji i Wam podaję, według mnie, najlepszą i najbardziej dopieszczoną, choć wiadome jest, że z czasem modów pojawiać będzie się coraz więcej i we własnym zakresie trzeba będzie je sprawdzać.
Screeny porównawcze pochodzą z wersji od moddera PowerPlay, którą pobrać możecie tutaj.

Instalacja to sprawa prosta – wszystkie pliki wypakowujemy do folderu The Witcher 3 Wild Hunt\bin\x64. Aby włączyć modyfikację w grze, po prostu klikamy klawisz F12. Tak niewiele trzeba, aby uzyskać całkowicie nowy i lepszy wygląd naszej gry. Wszystko to bez zagrożenia „zepsucia” gry, bowiem nie edytujemy plików konfiguracyjnych, a poza tym nie zauważymy żadnych spadków płynności. Warto sprawdzić u siebie, bowiem rozgrywka staje się jeszcze przyjemniejsza. Poniżej kilka grafik porównawczych – po lewej wersja oryginalna, po prawej po modyfikacji.


Jak widzicie, poprawie ulegają ostrość, nasycenie kolorów, zasięg widzenia, szczegółowość detali czy cienie.

Miłej zabawy, dzielcie się z nami Waszymi wrażeniami, a może sami bawicie się plikami gry? Chętnie zobaczylibyśmy Wasze efekty!

Podziel się ze znajomymi: