Najlepsze gry na urządzenia mobilne – marzec 2015

W natłoku gier i aplikacji jaki dziś panuje w Google Play i AppStore czasami ciężko znaleźć ta odpowiednią. Jeśli i Ty nie możesz znaleźć gry dla siebie zajrzyj tutaj, oto wybrane najlepsze gry marca.

1. Star Wars Rebels: Recon

Star Wars Recon MissionPlatformowa gra akcji bazująca na animowanym serialu Star Wars: Rebelianci do sklepu Google Play trafiła zaledwie pięć dni temu, mimo to pobrało ją już ponad pół miliona osób. Grę rozpoczynamy od wyboru postaci, gdy już zdecydujemy się z kim chcemy spędzić resztę gry, przechodzimy dalej. Czeka na nas ponad 34 poziomów, w każdym z nich naszym zadaniem jest pozbycie się wszystkich wrogów. I choć nie brzmi to zbyt wymyślnie, to zapewniam, gra jest w stanie zapewnić sporo dobrej zabawy. Oprócz bijatyk, możemy spodziewać się odrobiny strategii, w przerwach między poziomami mamy okazję rozbudowywać nasze własne miasto.
Tytuł dostępny jest w systemie Free2Play dla urządzeń z Androidem 4.2 w wzwyż oraz iOS 7.0 i nowszym.

2. Five Nights at Freddy’s 3

FNAF 3Od zamknięcia pizzerii Freddy Fazbear’s minęło już trzydzieści lat, a po wydarzeniach jakie miały tu miejsce pozostało tyle, co parę plotek. Mimo wszystko, ludzie odpowiedzialni za stworzenie tutaj domu strachu Fazbear’s Fright: The Horror Attraction są zdeterminowani by przywrócić legendę do życia. Na początku było tylko kilka drobnych przedmiotów, hak i parę lalek z papierowych talerzy. Wszystko zaczęło się, gdy znaleźli oni animatroniczną zabawkę, która jak się okazało, oprócz przyciągania turystów potrafi coś jeszcze… W mrocznym horrorze wcielamy się w stróża nocnego, a naszym celem jest przetrwanie pięciu nocy w Fazbear’s Fright.
Gra dostępna jest w cenie 13,99 złotych dla urządzeń z Androidem 2.3 w wzwyż oraz iOS 7.0 i nowszym.

3. King of Thieves

King Of ThievesSzatą graficzną, gra do złudzenia przypomina mobilny hit Cut the Rope. Nie jest to przypadek, za obie produkcje odpowiada ZeptoLab docenione przez Google honorowym oznaczeniem Najlepszy programista. King of Thieves to specyficzne połączenie platformówki z grą PVP. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie własnego lochu, w którym ukryjemy skarb tak, by jak najbardziej utrudnić innym jego kradzież. Jednocześnie możemy wyprawiać się na lochy znajomych, by zmierzyć się z ich zabezpieczeniami i spróbować zdobyć ich złoto. Oprócz tego, czeka na nas aż 80 poziomów zaprojektowanych przez twórców, zagrać w nie będziemy mogli w tak zwanym single-mode, w przeciwieństwie do poprzednich, te nie będą wymagały połączenia z internetem.
Gra jest dostępna w systemie Free2Play dla urządzeń z Androidem oraz iOS 6.0 i nowszym.

4. Syberia 2

Syberia 2Swoją przygodę seria gier Syberia zaczynała na komputerze jeszcze w 2002 roku. Przygoda, podczas której wcielamy się w prawniczkę Kate Walker, owiana jest wielką tajemnicą. Młoda Kate wyrusza, by rozwiązać zagadkę mamutów, jednak po drodze musi radzić sobie z wieloma innymi problemami, a te wcale nie są mniej zagmatwane niż główny wątek. Sama gra jest niesamowicie klimatyczna, dla wielu z nas może być także okazją do wspominek. Osobiście, jest to jedna z pierwszych gier, w jakie grałem. Syberia 2 to obowiązkowa pozycja dla fanów gier Point & Click, jeśli jednak nie graliście wcześniej w pierwszą część cyklu to lepiej zacznijcie od tego, bowiem akcja drugiej części rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu pierwszego wątku.
Gra dostępna jest w cenie 25 złotych dla urządzeń z Androidem 4.0 i nowszym.

5. Sid Meier’s Starships

Sid Meier's StarshipsKolejna gra Meiera typem rozgrywki nie różni się od innych dzieł tego twórcy – jest to turowa strategia. W grze przyjdzie nam stoczyć niejeden pojedynek z wrogami, takimi jak chociażby gwiezdni piraci czy maruderzy. Ratowanie kolejnych planet z pod ich wpływu i podobne akcje pozwolą rozbudować naszą flotę. Początkowe kilka statków może zamienić się nawet w międzygalaktyczną federację.
Gra dostępna jest w cenie 56 złotych dla iPadów z iOS 7.0 lub nowszym.

6. Table Tennis Touch

Table Tennis TouchWbrew pozorom Table Tennis Touch nie jest kolejnym zwykłym ping-pongiem na telefon. Pierwszą rzeczą, która odróżnia produkcję od innych jest oprawa graficzna. Pokoje, w których przyjdzie nam grać, stworzone są ze specjalnie spreparowanych zdjęć, natomiast stół i cała reszta stworzony został komputerowo. Nie oznacza to jednak, że jest gorszej jakości! Druga rzeczą, którą Table Tennis przeważa nad innymi to minigry, jest ich aż dwanaście. Od zwykłego trafiania piłeczką w cel, po grę w kręgle, w której pomaga nam przemiły robot zwany Wiff Waff. W grze nie znajdziemy też żadnych mikropłatności, wszystko możemy odblokować za darmo.
Gra dostępna jest w cenie 17,49 złotych dla urządzeń z Androidem 5.0 w wzwyż oraz iOS 7.0 lub nowszym.

7. Assassin’s Creed Pirates

Assassin's Creed PiratesWielka seria Ubisoftu po raz kolejny trafia na urządzenia mobilne, tym razem mamy do czynienia z, podobnymi do tych znanych z Assassin’s Creed IV: Black Flag, bitwami morskimi. Możemy okradać statki handlowe czy walczyć z innymi piratami, a jeśli jakiś statek wyjątkowo się nam spodoba, można spróbować go ukraść. Nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu pokręcić się bez celu. Świat gry jest naprawdę ogromny, więc jest co zwiedzać. Za zdobyte pieniądze kupić można ulepszenia dla naszych statków i wynająć lepszą załogę.
Gra dostępna jest w systemie Free2Play dla urządzeń z Androidem 4.0 w wzwyż oraz iOS 7.0 i nowszym.

8. Tekken Card Tournament

Tekken Card TournamentGra mocno różni się od innych produkcji BANDAI, główną rolę odgrywa tu nie znajomość combosów, a kart, które posiadamy. Tytuł nie jest zwyczajną bijatyką, a specyficznym połączeniem karcianki z PVP. Wygrywając walki zdobywamy karty, które pozwolą ulepszyć naszą talię. Każda z nich odpowiada poszczególnemu combosowi, tak więc im potężniejsza karta, tym lepszy cios. Oprócz tego, podczas walki właściwej, możemy decydować o postawie naszego gladiatora i często wybór ten przesądzi nad wynikiem bitwy.
Gra dostępna jest w systemie Free2Play dla urządzeń z Androidem 2.3 w wzwyż oraz iOS 5.0 i nowszym.

9. Pocket Mine 2

Pocket Mine 2Sequel smartfonowego hitu Pocket Mine prawdopodobnie zyska popularność równą innym grom Roofdog. Oprawa graficzna nie wyróżnia się na tle innych produkcji studia, a sama gra na pierwszy rzut oka jest dokładnie tym samym czym była jej poprzedniczka. Gdy przyjrzymy się jej bliżej, od razu widzimy, jak wiele nowości zostało zaimplementowanych. Możemy zwiedzać setki pięknych wysp, zdobywać nowe karty, a zdobyte pieniądze, oprócz ulepszania kilofa, posłużą nam do wyposażania postaci. Ekwipunek daję nam możliwość dostosowania postaci do własnego stylu gry.
Gra dostępna jest w systemie Free2Play dla urządzeń z Androidem 2.3.3 w wzwyż oraz iOS 7.0 i nowszym.

10. LEGO® Marvel Super Heroes

LEGO ® Marvel Super HeroesKlocki Lego za każdym razem zapewniają świetną zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej produkcji Warner Bros. – Marvel Super Heroes. Nie zabraknie tutaj charakterystycznej już dla gier Lego mnogości postaci, jest ich ponad 91, a każda z nich, oprócz innego wyglądu, oferuje swoje unikalne moce, takie jak Thunder Clap Hulka czy sieć SpiderMana. Na przejście czeka aż 45 zróżnicowanych poziomów pełnych akcji, gra z pewnością zapewni kilka godzin zabawy.
Tytuł dostępny jest w cenie 17,49 złotych dla urządzeń z Androidem 4.0.3 w wzwyż oraz iOS 7.0 i nowszym.

 

Fot.: GameSpot, Google Play, App Store

Podziel się ze znajomymi: