Test: Powerbank Green Cell PB25 – duża pojemność w dobrej cenie

Powerbank to urządzenie, które w dobie niezwykle wydajnych smartfonów oraz małych baterii, w które są one wyposażone, staje się powoli niezwykle przydatnym gadżetem. Z jego dobrodziejstw korzysta wiele osób, które dużo podróżują i nie mają możliwości regularnego korzystania z ładowarek sieciowych, ale nie tylko oni, ponieważ tego typu urządzenia zaczynają również coraz częściej gościć w naszych kieszeniach.

Dzisiaj do redakcyjnego warsztatu trafił, dzięki uprzejmości serwisu Świat Baterii, powerbank Green Cell PB25 o deklarowanej pojemności, aż 18 000 mAh, którego cena oscyluje w okolicach 100 zł. Czy jest on wart wydania na niego takiej kwoty? Cóż, aby się o tym przekonać, zapraszam do zapoznania się z poniższym tekstem.

Specyfikacja techniczna

Green Cell PB25
Pojemność 18 000 mAh
Rodzaj ogniwa Li-Ion
Producent ogniwa Green Cell
Napięcie 5 V
Natężenie 2.1 A
Zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem Tak
Zabezpieczenie przed przeładowaniem Tak
Wymiary 159 × 78 × 21 mm
Waga 433 g

Budowa i jakość wykonania

img_20160930_153201

Powerbank dostarczany jest do nas w niewielkim pudełku, w środku którego znajdźmy niewiele, gdyż zawiera ono samo urządzenie wraz z kablem microUSB. PB25 wykonany jest w całości z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które producent nazywa ABS, dzięki niemu nasz zakup powinien bez problemu znieść niejeden kontakt z podłożem oraz sprawdzić się w najróżniejszych warunkach pogodowych (pamiętać należy, iż producent nie wspomina tutaj o żadnym stopniu wodoszczelności). Co do samego designu przenośnego banku energii zdania mogą być różne, gdyż jak wiadomo co człowiek, to inny gust. Moim skromnym zdaniem jest on naprawdę ciekawy, lecz nie agresywny w żaden sposób, co na pewno ucieszy zwolenników minimalizmu. Jedynymi elementami tak naprawdę rzucającymi się w oczy są kolorowe obwódki na obu końcach produktu. Te możemy wybrać podczas zakupu w czterech różnych kolorach: niebieskim, pomarańczowym, zielonym oraz szarym. Ponadto na obudowie znajdźmy przycisk włączający urządzenie, cztery diody informujące nas o stopniu naładowania baterii, trzy porty USB na froncie urządzenia oraz latarkę.

img_20160930_153538

 

Jakoś wykonania samego urządzenia stoi na bardzo dobrym poziome, elementy spasowane są świetnie i nic tutaj nie trzeszczy, a PB25 trzymany w ręku sprawia wrażenie niezwykle solidnego kawałka sprzętu. A jest co trzymać, gdyż jego waga wynosi 433 gramy, zaś wymiary to 159 × 78 × 21 mm.

Galeria:

1 2

Podziel się ze znajomymi: