Recenzja: Creative SXFI Gamer

Powiem prosto z mostu. Nigdy nie przepadałem za słuchawkami dla graczy. Zazwyczaj wyglądają i brzmią tandetnie, a na dodatek kosztują zbyt dużo. Czy tak samo jest w tym przypadku? Przekonajmy się!

Na początku standardowo specyfikacja:
– konstrukcja: wokółuszna, zamknięta
– interfejs: przewodowy – USB i 3,5 mm
– przetworniki: dynamiczne 50 mm
– pasmo przenoszenia: 20 Hz–20 kHz
– czułość: 114 dB
– impedancja: 32 Ω
– mikrofon: kierunkowy o czułości -42 dB i paśmie 100 Hz–16 kHz
– funkcje: podświetlenie RGB, wbudowana karta dźwiękowa, personalizacja dźwięku Super X-Fi
masa: 349 g (słuchawki z mikrofonem); 336 g (bez mikrofonu)

W zestawie zaś znajdziemy kabel USB typu C (177 cm), adapter USB A > USB C, kabel analogowy 3,5 mm 4-pin (151 cm), mikrofon i oczywiście papiery.

W odróżnieniu od słuchawek gamingowych innych producentów, SXFI Gamer wyglądają po prostu dobrze. Nie jak produkt z nizszej półki dla dzieci. Mają łagodny kształt, nie rzucają się specjalnie w oczy, sprawiają wrażenie solidnie wykonych. Są minimalistyczne, a przy tym wyglądają nowocześnie. Znalazło się nawet miejsce na podświetlenie, dla tych, co lubią takie gadżety. Dla każdego coś dobrego.

Słuchawki zostały wykonane w kolorze czarnym. Plastik jak i inne materiały takie jak skóra ekologiczna nauszników są dobrej jakości. Nic nie lata, nic nie skrzypi. Całość jest świetnie spasowana. Myślę, że napisy na słuchawkach mogą nie każdemu podejść, osobiście wolałbym aby ich nie było. Centrum dowodzenia znajduje się na lewej słuchawce: przycisk SXFI, rolki głośności, przycisku wyciszania mikrofonu, gniazda 3,5 mm, USB typu C i mikrofonowego 3,5 mm oraz włącznik RGB.

Słuchawki mimo swojej wagi (349 g z mikrofonem) są bardzo wygodne. Przypasują dla małej i dużej głowy. SXFI Gamer nie ugniatają czaszki, a przy tym nie spadają przy emocjonalnej rozgrywce. Poduszki są miękkie, przyjemne i głębokie.

Mikrofon jest na giętkim ramieniu, jakość dźwięku jest dobra. Dźwięk jest czysty, nie słychać szelestów, zakłóceń. To co mnie nie urzekło to czerwona dioda wbudowana w mikrofon.

Słuchawki, jak na produkt gamingowy, brzmią bardzo dobrze. Dźwięk jest czysty, niskie tony są lekko podbite, średnie i wysokie są wyraźnie zaznaczone. Brzmienie określiłbym jako po prostu dobre, uniwersalne, takie, które przypasuje zdecydowanej większości osób.
Co wnosi Super X-Fi? No i tu odzywa się aspekt gamingowy. To dobra opcja do włączenia w grach. Dźwięk nie jest wyższej jakości, ale za to scena robi się lepsza. Tryb Battle Mode za to przyda się podczas rozgrywki, np. w strzelankach, bo łatwiej wytropić wroga.
Dodatkowo, efekt można poprawić za pomocą oprogramowania.

Podsumowując. Czy warto kupić słuchawki Creative SXFI Gamer? Są porządnie wykonane, mają dobrą jakość dźwięku, prezentują się świetnie. Z drugiej strony, w tej kasie moglibyśmy mieć słuchawki bez dopisku „gaming”, które będą brzmiały lepiej. Cena 529 zł może niektórych przerażać, więc decyzję trzeba podjąć samemu. Słuchawki możecie kupić w sklepie Komputronik.

Podziel się ze znajomymi: