Test: klawiatura Fnatic Rush Pro Gaming Keyboard

Klawiatura mechaniczna to obowiązkowe urządzenie na biurku każdego gracza i nie tylko. Nie ulega wątpliwości, że wybór odpowiedniego modelu nie należy do najłatwiejszych. Jak sprawuje się „mechanik” spod logo Fnatic? Mieliśmy okazję to sprawdzić.

 

BUDOWA I FUNKCJE

Nie tylko po bardzo drogich, lecz nawet po tych tańszych klawiaturach można spodziewać się dużej liczby dodatkowych przycisków, wielu kolorów podświetlenia, a także doczepianych modułów i innych fajerwerków. W pozycji od Fnatic, o dziwo, pomimo ceny nie uświadczymy specjalnych bajerów. Są tu co prawda trzy poziomy intensywności czerwonego podświetlenia oraz jeden, który sprawia, że podświetlenie pulsuje – według mnie zupełnie niepotrzebny – klawisze F1-F12 pełniące dodatkowe funkcje (m.in. tryb gamingu – nie wyjdziemy z gry do pulpitu przez przypadkowe wciśnięcie klawisza Windows), dwa porty USB z tyłu oraz podstawka pod nadgarstki. Nic więcej, tylko tyle.

Wspomniana podstawka w wielkim skrócie „robi robotę”. Nie wyobrażam sobie stukania w klawisze bez niej, choć jeśli ktoś tak sobie życzy, może ją bez problemu odpiąć. Poprawia komfort do maksimum, nadgarstki nie bolą, bez względu na to, ile byśmy nie grali. Fakt, klawiatura zajmuje więcej miejsca, ale coś za coś. Przydatne mogą okazać się również porty USB, lecz o nich nie ma się co rozpisywać.

Sprzęt jest bardzo solidnie zrobiony i po zobaczeniu go na żywo łatwo dojść do wniosku, za nie płaci się tylko za „znaczek”. Nie miałem ani chwili zwątpienia w jakość wykonania i wytrzymałość klawiatury, nawet przy najbardziej intensywnym graniu. Zero trzasków, skrzypienia, wyginania. Plastikowe spinki trzymające podstawkę mogą wydawać się delikatne, lecz wcale tak nie jest. Fajnie mieć ten psychiczny komfort, że możemy korzystać z urządzenia bez obaw. Długość kabla USB z pozłacanym wtykiem to 1,8 metra. Wymiary klawiatury to 448 × 198 × 33 milimetrów (dł. × szer. × wys.), zaś jej waga wynosi 1275 gramów.

Fnatic daje przyszłym klientom wybór między przełącznikami Cherry – Red MX, Blue MX oraz Brown MX. Recenzowana klawiatura posiada te ostatnie.

1 2 3

Podziel się ze znajomymi: