Recenzja: mikrofon Creative Live! MIC M3

Każdy kto nagrywa filmy na YouTube, podcasty czy po prostu często ma konferencje w pracy zdalnej, potrzebuje dobrego mikrofonu. Creative przygotował ciekawą propozycję w przystępnej cenie – Live! MIC M3.

Specyfikacja poniżej:

Przeznaczenie
Komputerowe
System mocowania
Statyw biurkowy
Gwint 1/4″
Rodzaj łączności
Przewodowa
Charakterystyka kierunkowości
Kołowa
Nerkowa
Złącze
microUSB – 1 szt.
Próbkowanie
96 kHz / 24 bit
Pasmo przenoszenia
50 ~ 18000 Hz
Czułość
-36 dB
Zasilanie
5 V/200mA
Dodatkowe informacje
Przełącznik wyciszania mikrofonu
Regulacja głośności
Odsłuch w czasie rzeczywistym
Obrotowy uchwyt 360 stopni
Dioda Led
Regulacja pochylania do 90°
Gwint 1/4-20
Kolor
Czarny
Dołączone akcesoria
Stojak na biurko
Filtr
Instrukcja obsługi
Kabel microUSB
Wysokość
215 mm
Szerokość
96 mm
Głębokość
88 mm
Waga

570 g


Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Podstawa trzyma go bardzo solidnie i jest mocno dociążony. Mikrofon jest z czarnego tworzywa, zaś podstawa z metalu. Całość prezentuje się bardzo dobrze i jest wykonana starannie.

Mikrofon Creative Live Mic. M3 oferuje dwa różne tryby pracy. Pierwszy z nich to tryb kardioidalny, który gromadzi dźwięk z jednego konkretnego kierunku. Ten tryb jest idealny do transmisji na żywo, rozgrywek, połączeń konferencyjnych lub zwykłej codziennej komunikacji. Drugi tryb to tryb dookólny, który pozwala przechwytywać dźwięki z każdego kierunku. Ten tryb jest przydatny, gdy potrzebne jest szerokie pole przechwytywania dźwięku, aby objąć wielu użytkowników lub wiele źródeł dźwięku.

Z tyłu mikrofonu znajduje się przełącznik do wyboru trybów pracy. Z przodu umieszczono przycisk do wyciszania oraz pokrętło regulacji głośności wyjścia słuchawkowego. Przycisk ten umożliwia wyciszenie mikrofonu, a dioda LED informuje o jego aktualnym stanie.

Na dole znajdują się dwa porty: 3,5 mm wejście słuchawkowe i złącze mikro USB. Port 3,5 mm do podłączenia słuchawek, co pozwala na monitorowanie dźwięku w czasie rzeczywistym. Jeśli zamierzasz używać mikrofonu Creative Live! Mic.M3 do nagrywania podcastów, z pewnością będziesz często korzystać z tej funkcji. Pokrętłem umieszczonym z przodu, możesz dostosować głośność dźwięku, który słyszysz. Mikrofon posiada mechanizm regulacji kątu nachylenia, który można łatwo dostosować. Mirofon jest też wyposażony w filtr, który eliminuje niepożądane dźwięki.

Co do jakości nagrań – biorąc dodatkowo pod uwagę cenę, mikrofon ten wypada bardzo dobrze. Daje spore możliwości nagrań, filtr wyłapuje niepotrzebne dźwięki, więc to co nagramy jest czyste, czyli tak jak powinno być. Mikrofon jest w stanie nagrywać  do 24-bitów / 96 kHz. Myślę, że jakość jest zdecydowanie wystarczająca do amatorskich zastosowań, a przecież do tego ten mikrofon służy.

Czy warto go kupić? W cenie około 260 zł dostajemy, dobrze wykonany, uniwersalny mikrofon, z solidną podstawą i sporymi możliwościami.

Podziel się ze znajomymi: