Apple przed Samsungiem w ilości sprzedanych telefonów

Nie tak dawno na łamach naszego serwisu pisaliśmy, że to właśnie Samsung, czyli największy konkurent Apple, będzie odpowiedzialny za dostarczenie 75% chipów do nowych urządzeń firmy.
Jak wygląda sytuacja w przypadku ilości sprzedanych urządzeń w ostatnim kwartale? Przekonajmy się!

Według oficjalnych informacji, firma z Cupertino sprzedała 74,5 miliony iPhone’ów! Jest to wynik naprawdę niesamowity i godny pozazdroszczenia. Jak widać, wprowadzenie urządzeń o większej przekątnej ekranu bardzo się opłaciło. Największy konkurent produktów z symbolem jabłka, czyli Samsung, według analityków (Koreańczycy nie ujawnili oficjalnych informacji), sprzedał smartfony w liczbie z przedziału pomiędzy 71,5, a 74,5 milionów. Jak widać na poniższym wykresie, jest to niemalże identyczny wynik jak w przypadku Apple.

iphone_graph

Z tych informacji jasno wynika, że po dłuższej przerwie amerykańska korporacja odzyskuje “stołek” lidera w ilości sprzedanych telefonów.

W powyższym zestawieniu, widać jeszcze jedną ciekawą rzecz, a mianowicie to, że trzecim producentem okazuje się być Huawei. Chińczycy, z miesiąca na miesiąc, osiągają coraz lepsze wyniki sprzedaży i na pewno jeszcze usłyszymy o ich produktach na naszym rynku. Ranking zamykają Xiaomi oraz Lenovo.

 

Źródło, fot.: theverge.com

Podziel się ze znajomymi: