Colorful: potężny GeForce GTX 980 Ti iGame-Ymir TOP

Jesteśmy już jakiś czas po premierze karty graficznej Nvidia GeForce GTX 980 Ti, nic więc dziwnego, że mamy prawdziwy wysyp autorskich konstrukcji poszczególnych producentów. Tym razem swój topowy model chłodzony powietrzem zaprezentowała firma Colorful.

Colorful GTX 980 Ti iGame-Ymir TOP

Kliknij, aby powiększyć

To, co na pewno wyróżnia akcelerator Colorful GTX 980 Ti iGame-Ymir TOP, to masywny cooler, schowany pod efektowną, prawdopodobnie aluminiową obudową, który zajmuje ponad dwa sloty w naszej obudowie. Składa się on z dwóch potężnych radiatorów, połączonych 8-milimetrowymi rurkami cieplnymi, których zadaniem jest odprowadzanie ciepła z rdzenia GPU. Aby chłodzenie było skuteczne, owiewane jest ono trzema 100-milimetrowymi wentylatorami. Do poprawnego działania karty wymagane będzie podpięcie dwóch 8-pinowych wtyczek zasilania PCI-E.

Dokładne wartości taktowania procesora graficznego oraz pamięci nie są niestety znane, producent chwali się jednak, że możemy liczyć w przypadku rdzenia na zegary podniesione o około 20% względem standardowych 1000 MHz, czyli mowa tutaj o przynajmniej 1200 megahercach. Jeśli chcecie poznać dokładną specyfikację GTX’a 980 Ti, zapraszamy do zapoznania się z artykułem „Wyniki wydajności i specyfikacja GTX 980 Ti.

Na razie ani cena, ani też przybliżona data premiery Colorful GTX 980 Ti iGame-Ymir TOP nie są znane.

 

Źródło, fot.: TECHPOWERUP

Podziel się ze znajomymi: