Kolejny gameplay z Wiedźmina 3

„Maszyna ruszyła” – tak można by rzec o kampanii promocyjnej najnowszej i jednocześnie ostatniej odsłony przygód Geralta z Rivii. Po tym, jak twórcy zaprezentowali fragment rozgrywki na GDC 2015, tak wczoraj znowu mieliśmy okazję podziwiać grę w akcji.
Tym razem przedstawiciele studia CD Projekt RED pojawili się na PAX East w Bostonie, gdzie opowiadali o tworzeniu produkcji z otwartym, ogromnym światem, odpowiadali na pytania dziennikarzy i w końcu przedstawili gameplay opatrzony komentarzem. Początkowo nie było jasne, z jakiej platformy pochodzi zapis rozgrywki, jednak na Twitterze członek studia CDPR napisał, że to wersja PC z ustawieniami wysokimi, ale nie najwyższymi. Dla zainteresowanych wideo w najwyższej, bezstratnej jakości – do pobrania tutaj.

Jak widać, ukazany został quest poboczny, których w grze z pewnością nikomu nie zabraknie. Przechadzka po Ziemiach Niczyich ukazuje piękno grafiki generowanej przez silnik zastosowany w tej produkcji. Walka z Wywerną prezentuje się z pewnością efektownie, ale nie można się oprzeć wrażeniu, że wiedźmin pokonał ją bardzo szybko i bez większych kłopotów czy wysilania się – jest to spowodowane zapewne niskim poziomem trudności gry wybranym na potrzeby prezentacji.

Co warto dodać, na konferencji twórcy podzielili się paroma informacjami, a oto te najciekawsze:
– zastanawiano się nad zaimplementowaniem do gry systemu jazdy i walki na łyżwach, jednak z tego pomysłu zrezygnowano (zaznajomieni z wiedźmińską sagą na pewno dobrze znają wątek łyżew),
– zremasterowanie dwóch poprzednich części było omawiane, ale obecnie studio zajmuje się Wiedźminem 3, a w kolejce czeka Cyberpunk 2077,
– w interfejsie będzie można dokonywać zmian bez większych ograniczeń,
– najpierw tworzono lokacje, a dopiero potem dodawano do nich adekwatne potwory i stworzenia,
– studio jest bardzo, bardzo dumne ze swoich 16 darmowych DLC, które mają wiele wnieść do gry.

Czy i Wy jesteście oczarowani nadchodzącą produkcją polskiego studia?

 

Źródło: YT, własne

Podziel się ze znajomymi: