Microsoft Gameband, czyli Minecraft na nadgarstku

Nowy Gameband to produkt przeznaczony dla fanów Minecrafta. Jest to elektroniczny gadżet wyposażony w prosty ekran LED i wtyk USB. Do czego właściwie służy?

Minecraft Band 3Nie tak dawno pisaliśmy o Microsoft Band, wtedy było to jedyne urządzenie z kategorii ubieranej technologii, jakie oferował producent. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o kolejnym. Wygląda więc na to, że firma traktuje tę część rynku poważnie, a oba urządzenia nie są prawdopodobnie jedynymi, które stworzy.
Najnowszy produkt Microsoftu pozwoli przechować nam swoje zapisy i łatwo przenieść je na dowolny komputer pracujący pod kontrolą Windowsa czy Linuksa, a nawet na urządzenia Apple. Wszystko działa bardzo prosto. Banda po prostu podłączamy do komputera i zgrywamy na niego dane, potem łatwo możemy przenieść je na inny komputer. Oprócz przechowywania backupów, opaska oferuje dość atrakcyjny design przywodzący na myśl Redstone z kwadratowej gry oraz dość niewielkie możliwości personalizowania. Ekran może zachowywać się jak zwykły zegar cyfrowy lub wyświetlać stworzone przez nas pikselowe animacje.
Cała konstrukcja jest odporna na zachlapania, waży około 40 gram, a jej akumulator o pojemności 11 mAh zapewniać ma do 20 dni działania.

(kliknij, aby powiększyć)

Opaskę można już kupić w internetowym sklepie Microsoft za 80 dolarów (około 300 złotych). O tym, czy jest to odpowiednia cena, każdy musi zdecydować sam. Z jednej strony, podobną rzecz możemy zrobić z pomocą zwykłego pendrive’a. Z drugiej, opaski nie zgubimy tak łatwo, a w dodatku otrzymujemy ładny gadżet.

 

Źródło, fot.: Microsoft Store

Podziel się ze znajomymi: