MSI Z170A Gaming PRO – kolorowa płyta dla graczy

Nie tak dawno pisaliśmy o czarno-białej płycie głównej Z170A Krait Gaming od MSI, teraz producent prezentuje coś dla osób preferujących czarno-czerwony gamingowy design. Przed wami MSI Z170A Gaming PRO.

Nowy produkt przeznaczony jest oczywiście pod procesory Intel Skylake, to jednak, co wyróżnia tę konstrukcję na tle konkurencji, to efektowne rozwiązanie w postaci podświetlanego paska LED wzdłuż jednej z krawędzi, czyli technologia, która nosi nazwę Mystic Light. Ze zdjęcia prasowego możemy wywnioskować, że będzie możliwa zmiana jego koloru w przynajmniej 6 konfiguracjach tj. czerwony, żółty, fioletowy, pomarańczowy, zielony oraz niebieski.

msi-z170a-gaming-pro-plyta-glowna

Co się tyczy zaś samej specyfikacji – szczegółów niestety nie znamy, lecz to, co widać na grafice oraz czego można być niemal pewnym, to dwa złącza PCI-Express 3.0 x16, dwa PCI-Express 3.0 x1 i trzy PCI. Do podłączenia dysków możemy wykorzystać jeden z 4 portów SATA 6 Gb/s lub port SATA Express 10 Gb/s, na minus niestety zaznaczyć trzeba brak złącza M.2.
W tego typu płycie głównej nie zabraknie też na pewno dobrej karty dźwiękowej oraz sieciowej pokroju Killer E2200.

Tak samo jak w przypadku Z170A Krait Gaming, taki i Z170A Gaming PRO swoją premierę będzie mieć na targach gamescom 2015, które odbędą się 5 sierpnia.

 

Źródło, fot.: facebook.com

Podziel się ze znajomymi: