Nokia miała w planach tablet z Windowsem

Nokia posiada już w swojej ofercie jeden tablet, a dokładnie model N1 o czym możecie przeczytać w naszym poprzednim artykule Nokia N1 – tablet w sprzedaży poza Chinami„, jak się jednak okazuje producent miał w planach jeszcze jeden ciekawy produkt.

Pamiętanie Lumię 2520? Był to jak do tej pory jedyny tablet fińskiej firmy z Windowsem na pokładzie. Planowane urządzenie miało być jego następcą. Nazwa kodowa tajemniczego sukcesora to RX-115/RX-116, o czym możecie przekonać się na poniższym zdjęciu:

nokia-tablet-windows-1
Tajemniczy gadżet pracuje pod kontrolą Windowsa w wersji 8.1, który to de facto odchodzi już w zapomnienie. Sama specyfikacja nie różni się znacząco od poprzednika, lecz zauważyć można jedną ciekawą rzecz. Mianowicie aparat zamontowany w RX-115/RX-116 to konstrukcja PureView, bardziej znana z „fotograficznych” modeli Lumia, takich jak chociażby 830.

nokia-tablet-windows-2
Takie zestawienie byłoby naprawdę czymś ciekawym, gdyż obecnie na rynku nie ma praktycznie żadnego tabletu mogącego pochwalić się naprawdę porządnym aparatem. Niestety w tym przypadku nie będzie dane nam przekonać się na własnej skórze, jakiej jakości fotografie wykonywałby tajemniczy tablet firmy Nokia.

 

Źródło, fot.: Tablet-News

Podziel się ze znajomymi: