Nowe informacje na temat wydajności karty graficznej R9 390X

Wszystko wskazuje na to, że wcześniejsze doniesienia się potwierdzą i premiera nowej generacji kart AMD nastąpi w czerwcu na targach Computex 2015. Do tego czasu będziemy z pewnością bombardowani informacjami, prawdziwymi bądź nie, na temat wydajności nadchodzących układów. Dzisiaj mamy dla Was nie lada gratkę – dotarły do nas niewątpliwie ciekawe informacje z dwóch źródeł, jednak… są one ze sobą nieco sprzeczne. Cóż to za wieści? Śpieszymy z  wyjaśnieniami.

Radeon-R9-390X-conceptZ dalekich Chin dochodzą do nas wiadomości, jakoby flagowiec serii Rx 300, czyli najpewniej model R9 390X, był wydajniejszy od GTX’a 980 o, uwaga, 20%. Warto dodać, że jeśli przecieki te okażą się prawdą, to Titan X wciąż pozostanie liderem rankingów wydajności, a R9 390X co najwyżej zbliży się do jego pułapu, bowiem niedawno zaprezentowane dzieło Nvidii pod względem wydajności rozkłada wszystkich rywali na łopatki. Dodatkowo, coraz pewniejsze wydaje się, że spora część kart z serii Rx 300 okaże się „odgrzewanymi kotletami” i tylko w kilku przypadkach dostaniemy całkowicie nowe konstrukcje.

wccftech info o serii rx 300Co natomiast mówią owe, różniące się od powyższych, wieści? Dzięki prezentacji, ponoć oficjalnej, która trafiła do sieci, dowiadujemy się o specyfikacji karty R9 390X oraz jej wydajności w porównaniu do R9 290X. Dla ułatwienia prezentujemy również tabelę przedstawiającą specyfikację czterech topowych kart – w tym nadchodzącego Radeona.

videocardz info r9 390x
r9 390x specyfikacja videocardz r9 390x wydajnosc videocardz
Z powyższych grafik jasno wynika, że to R9 390X będzie nowym królem wydajności! I komu tu wierzyć…

A Wy jak zapatrujecie się na tę walkę pomiędzy najmocniejszymi kartami graficznymi obu koncernów? Na pewno dla większości z nas, obie karty, przynajmniej podczas ich premier, będą poza zasięgiem z powodu ceny. Kto jednak wie co wpadnie w nasze ręce?

 

Źródło, fot.: Wccftech, Videocardz

Podziel się ze znajomymi: