Nowy tydzień i nowy problem Galaxy S8

Premiera Galaxy S8 pobiła wiele rekordów i jest najlepszą jak dotąd premierą od Samsunga. Niedługo po premierze użytkownicy zaczęli zgłaszać problemy z zaczerwienionym ekranem, na który to problem Samsung szybko odpowiedział, informując o aktualizacji i możliwości darmowej wymiany telefonu.

Nowy tydzień i nowy problem Galaxy S8

Niestety zaczęły się pojawiać nowe informacje dotyczące problemów z flagowcem Koreańczyków. Użytkownicy na XDA Forums oraz na stronie społeczności Samsunga zaczęli zgłaszać problemy z samoistnymi restartami urządzenia. Niektórzy wskazują na błąd z ekranem podglądu (Allways on display), inni sądzą, że to wina karty SD, ale są również przypadki, że telefon restartuje się bez AoD i karty microSD. Restart do ustawień fabrycznych nie pomaga.
Na razie problemy te zgłaszają użytkownicy telefonów z rynku USA, czyli wykorzystujących układ Qualcomm Snapdragon 835, więc jest prawdopodobieństwo, że wina leży po stronie oprogramowania, które źle współpracuje z tym SoC, a z Exynos 8895 działa bez problemów. Jakakolwiek nie byłaby przyczyna, ponownie widać, że zapowiedź Samsunga, po fiasku z Note 7, o usprawnieniu QA nie do końca przekłada się na rzeczywistość.

 

Źródło, fot.: GSMArena

Podziel się ze znajomymi: