Płyta główna pod procesory Intel Skylake od Colorful – iGame Z170

Premiera procesorów Intel Skylake zbliża się powoli, lecz nieuchronnie, co powoduje, że również mamy coraz więcej informacji o samych chipach, o czym możecie przeczytać we wcześniejszym newsie (Kolejne informacje w sprawie procesorów Intela).

Tymczasem zaczynamy otrzymywać kolejne informacje, tym razem nie o samych procesorach, ale o produktach bezpośrednio z nimi związanymi. Mowa tutaj o płytach głównych.

Firma Colorful znana Polsce bardziej z produkcji kart graficznych, zaprezentowała właśnie rendery swojej płyty głównej opartej o chipset z170 przeznaczonej dla najnowszych produktów Intela.

Colorful-iGame-Z170Na początek kilka słów o stronie wizualnej iGame Z170. Stylistyka może się naprawdę podobać, kolorystyka urządzenia została utrzymana w odcieniach czerni oraz bieli, a cały laminat został przykryty obudową podobną do tej stosowanych w modelach Asusa z serii Sabertooth. Warto również zauważyć, że zastosowano tutaj, zintegrowany z układem odprowadzania ciepła z sekcji zasilania, blok do chłodzenia cieczą.

Colorful-iGame-Z170-2Płyta wyposażona jest w podstawkę 1151 obsługiwaną przez układ logiki Intel Z170 Express i już na pierwszy rzut oka widać, że będzie to raczej produkt przeznaczony dla entuzjastów. Co do samej specyfikacji, to zaczynając od góry mamy zamontowany wyżej wspomniane gniazdo na procesor, po prawej stronie od niego udostępniono 4 banki pamięci obsługujące do 64 GB w standardzie DDR4 o taktowaniu 2133 MHz.
Dalsza cześć laminatu skrywa 6 slotów PCI-E z czego 3 działają z prędkością x1, natomiast kolejne trzy x16, nasze dyski będziemy mogli podłączyć pod 12 gniazd SATA 6 Gb/s lub złącze M.2. Na zdjęciu widoczne są także cztery złącza USB 3.0 oraz tyle samo 2.0, układ dźwiękowy Realtek ALC1150 został zamontowany na specjalnie wydzielonym kawałku laminatu w celu eliminacji zakłóceń.

Reszta specyfikacji pozostaje póki co tajemnicą, tak samo jak prawdopodobna cena oraz data premiery, lecz spekuluje się, iż gotowy produkt ujrzymy już w czerwcu na targach Computex 2015.

 

Źródło, fot.: tieba.baidu

Podziel się ze znajomymi: