Poznaliśmy datę premiery Intel Skylake

Ostatnio pisaliśmy na łamach portalu, jakoby procesory Broadwell K miały w ogóle nie ujrzeć światła dziennego, a wszystko to za sprawą problemów z temperaturą ich pracy. Sytuacja ta mogła zaniepokoić osoby czekające na nowe konstrukcje przeznaczone dla entuzjastów oraz fanów podkręcana, gdyż chipy Intela z dopiskiem „K” przeznaczone są właśnie dla takiej grupy odbiorców.

intel-skylake

Najnowsze informacje wskazują na to, że może to faktycznie nie znaleźć odzwierciedlenia w rzeczywistości, a wszystko to za sprawą bardzo ciekawych doniesień, do których dotarł chiński oddział portalu VR-ZONE na temat daty premiery nowych procesorów o nazwie kodowej Skylake.

Przybliżmy najpierw pokrótce specyfikację nowych procesorów giganta z Mountain View.
Skylake będą produkowane w 14-nanometrowym procesie technologicznym, co jak wiadomo powinno pozytywnie wpłynąć na wydajność oraz zmniejszenie poboru energii. Nowa architektura będzie zdolna obsłużyć pamięci dwóch typów, a więc DDR3 oraz DDR4, warto jednak zaznaczyć, iż korzystać one będą z płyt głównych wyposażonych w nową podstawkę LGA 1151 oraz chipset Intel z serii 100.

intel-skylake-2

Jak widać na powyższej tabeli, korporacja planuje premierę nowych układów 15 sierpnia 2015, co pokrywa się z targami IDF15 w San Francisco. Prawdopodobnie na nich ujrzymy ich oficjalną prezentację.

Intel ma w planach wydanie kilku modeli nowego procesora, trzy 4-rdzeniowe o wskaźniku TDP na poziomie kolejno 35 W, 65 W oraz 95 W i dwa modele 2-rdzeniowe o TDP 35 i 65 W. Modele o 4 jądrach będą miały odblokowane mnożniki, co pozwoli na ich OC.

 

Źródło: VR-ZONE
Fot. VR-ZONE, Kitguru

Podziel się ze znajomymi: