RX 480 zajmujący jeden slot – EKWB pokazuje, że to możliwe!

EKWB niedawno zdradziło, że pracuje nad blokiem wodnym dla najnowszego Radeona RX 480. Teraz znamy już oficjalne dane na temat premiery, która dla fanów chłodzenia cieczą może być bardzo interesująca.

Blok EK-FC RX-480 został zaprezentowany w czterech wersjach. Dwie, ostatnio dosyć standardowe dla EKWB, to niklowana miedź z przezroczystą, akrylową obudową oraz czarną obudową. Zaprezentowane zostały również dwa bloki, które nie wpisują się w ten trend, czyli czysta miedź ponownie z przezroczystą bądź czarną obudową.
ekwb-rx-480-001
EKWB zadbało o Radeona, zatem bloki są zaprojektowane tak, aby chłodzić nie tylko GPU, ale również sekcję zasilania oraz pamięć VRAM. Dodatkowo specjalnie zaprojektowane kanały ułatwiają cieczy poprawne przepływanie przez blok nawet, gdy użyta jest pompa o niskiej mocy.
ekwb-rx-480-002
Zamontowanie EK-FC RX-480 powoduje, że karta zajmuje jedynie jeden slot. EKWB, tak jak przy blokach dla serii R9 Fury, zadbało o użytkowników i wraz z blokiem dostarcza specjalnie dostosowaną do tego zaślepkę. Dzięki tej zmianie można zmieścić więcej urządzeń w slotach PCI/PCI-E, a na takiej zmianie skorzystają nie tylko użytkownicy pełno wymiarowych PC, ale szczególnie ci, którzy mają mini-ITX i potrzebują karty zajmującej jak najmniej miejsca.
ekwb-rx-480-003
Bloki EK-FX RX-480 można już zakupić na stronie Sklep EK oraz u partnerów. Sugerowana cena to 99,95 euro za wersję z czystą miedzą oraz 107,95 euro za wersję niklowaną. EKWB poinformowało również, że backplate w wersji niklowanej oraz czarnej pojawi się w najbliższych tygodniach.

 

Źródło, fot.: Tom’s Hardware

Podziel się ze znajomymi: